Завдання з трьома «відомими»

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Завдання з трьома «відомими»
Пріоритети України в зовнішній політиці у 2021 році.

Мир на деокупованому Донбасі, Крим у складі нашої держави, Україна — активний міжнародний гравець — це три ключові цілі, які визначатимуть пріоритети для дипломатичної команди України у 2021 році.

Збереження та зміцнення міжнародної підтримки України — пріоритет номер один. Через розвиток активного двостороннього співробітництва зі стратегічними партнерами — США, Великою Британією, Німеччиною, Францією, Канадою, Польщею, Литвою, Азербайджаном — ми працюватимемо над тим, аби Україна завжди мала у своєму арсеналі вдосталь зовнішніх інструментів та засобів для впевненого долання світових викликів.

Триватиме робота над реалізацією домовленостей лідерів країн «нормандської четвірки» в Парижі.

У 2021 році ставимо за мету проведення наступного саміту в Нормандському форматі. Його стратегічним завданням буде обговорення ключового питання встановлення миру в Донбасі на українських умовах. Тут і надалі розраховуємо на підтримку наших партнерів по Нормандському формату — Німеччини та Франції.

Збереження триваючого перемир’я, активізація роботи Тристоронньої контактної групи, подальший обмін утримуваними особами, функціонування наявних КПВВ та повноцінне відкриття нових, розведення сил і засобів на нових узгоджених ділянках, реалізація оновленого плану розмінування, забезпечення доступу МКЧХ та інших міжнародних гуманітарних організацій до утримуваних осіб, безперешкодний доступ СММ ОБСЄ на окуповані території — ось лише деякі наші тактичні завдання.

Працюватимемо й надалі над посиленням міжнародного тиску на РФ для виконання нею своїх зобов’язань. Санкції щодо Росії допомагають Україні у процесі мирного врегулювання, тому мають зберігатися до повного відновлення статус-кво, над чим українська дипломатія працює нон-стоп рік у рік й надалі успішно працюватиме.

Торік питання Криму було повернуте в міжнародний порядок денний. Це означає, що у 2021 році ми маємо зробити акцент на змістовній праці. Важливими стануть результати саміту лідерів держав-партнерів на підтримку міжнародного формату Кримської платформи, який готуємося провести в Україні влітку 2021 року.

У двосторонньому діалозі з нашими ключовими партнерами маємо низку важливих завдань.

Ставимо за мету побудувати ефективний діалог із новою адміністрацією США на всіх рівнях, у тому числі на найвищому. На порядку денному залишається офіційний візит президента України до США. Вже зараз напрацьовуємо нову змістовну Дорожню карту двосторонніх відносин, яку маємо обговорити і почати реалізовувати вже у 2021 році. Серед важливих завдань — налагодження системного діалогу з представниками оновленого Конгресу задля подальшого зміцнення двопартійної підтримки України. Працюватимемо, щоб оновлена політика США сприяла зміцненню трансатлантичної єдності, посиленню НАТО та розширенню і зміцненню безпекової підтримки України. Окремий блок питань — нові економічні проєкти між Україною і США у сфері сільського господарства, енергетики, інформаційних технологій.

Продовжуватимемо українсько-французьку взаємодію у політичній та економічній сферах. У першій половині 2021 року готуємося до змістовних переговорів на найвищому рівні під час офіційного візиту президента Франції Макрона до України, впродовж якого буде започатковано й низку нових економічних проєктів.

З огляду на заплановані восени 2021 року парламентські вибори в Німеччині, будемо працювати над закріпленням у виборчих програмах провідних політичних партій ФРН «українського питання» — позиції на підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.

Враховуючи тісні дружні відносини, які встановились у президента Зеленського з прем’єр-міністром Італії під час візиту до цієї держави, очікуємо на візит голови італійського уряду в Україну, що має відбутися у 2021 році.

Продовжуватимемо активний діалог і взаємодію з іншими державами «Групи семи» — реалізуємо встановлене стратегічне партнерство з Великою Британією, проводимо плідний діалог щодо мобільності та безвізу з Канадою, працюємо над реалізацією економічних проєктів із новим урядом Японії.

Серед найважливіших завдань у відносинах із ЄС на 2021 рік — започаткування консультацій щодо оновлення Угоди про асоціацію, а також підписання угоди про Спільний авіаційний простір уже на початку 2021 року. Наприкінці першого кварталу 2021 року експертна місія ЄК зможе надати свої висновки щодо готовності України до укладення угоди про «промисловий безвіз», і ми розпочнемо виконання відповідних рекомендацій; за результатами маємо започаткувати офіційні переговори про укладення цієї угоди. У 2021 році також маємо намір почати предметний діалог з ЄС щодо залучення України до реалізації Європейської зеленої угоди.

У сфері відносин із НАТО наше завдання — максимально використати статус партнера НАТО з розширеними можливостями для наближення України до членства в Альянсі. Чекаємо реакції партнерів на відповідні пропозиції з цього приводу, які вніс президент на адресу генерального секретаря НАТО. Докладатимемо зусиль, щоб уже 2021 року відбулося повноцінне засідання Комісії Україна—НАТО на високому рівні. Ключовим нашим завданням на наступний рік є врахування євроатлантичних цілей України у рішеннях лідерів країн-членів НАТО на черговому саміті Альянсу.

Не менш важливим пріоритетом стане реалізація інтересів України у регіональному вимірі.

Особливого значення має посилення стратегічного партнерства України з Туреччиною — нашим важливим партнером у Чорноморському регіоні. Плануємо проведення чергової Стратегічної ради високого рівня між Україною та Туреччиною при співголовуванні двох президентів уже на початку 2021 року.

Активізація участі України в регіональних структурах залишається на порядку денному.

Важливим стане опрацювання чіткого алгоритму для отримання Україною статусу спостерігача в ініціативі «Тримор’я».

Чудовим досягненням минулого року стала успішно проведена дипломатична робота, результатом якої є обрання посла України в Угорщині на посаду голови Дунайської комісії — відповідно, необхідно на практиці реалізовувати це головування.

У відносинах із Угорщиною прагнемо вийти на взаємну довіру та підтримку, тому шукатимемо засобів розбудови конструктивного діалогу з чутливих питань. Готуємося до проведення зустрічі лідерів обох держав. Вона має завершитись укладенням нового документа — свого роду взаємовигідної дорожньої карти наших відносин.

Новий рік почнемо з перезавантаження двосторонніх відносин із Молдовою — 12 січня відбудеться офіційний візит до України новообраної президентки Маї Санду, який стане для неї першим із часу обрання.

Держави Північної Європи та країни Балтії — наші надійні союзники, з якими плануємо підтримувати динаміку активних контактів і взаємодії. Розраховуємо на плідну співпрацю зі Швецією як Діючим головою ОБСЄ у 2021 році, з Норвегією — як непостійним членом Ради Безпеки ООН у 2021–2022 роках. Зберігатимемо динаміку інтенсивних контактів із Литвою — у 2021 році плануємо проведення Ради президентів України та Литовської Республіки.

Нашим важливим стратегічним партнером залишається Польща: тут і далі продовжуємо тримати курс, спрямований на майбутнє — розвиток наших міцних економічних, безпекових та політичних відносин.

Працюємо над організацією Азійського турне президента України у другому півріччі 2021 року. Маємо чимало економічних інтересів у Кореї, В'єтнамі, Таїланді, Сінгапурі — це і будуть основні напрямки зазначеного турне.

У відносинах із Китаєм ключовим завданням є розвиток взаємовигідної торговельно-економічної співпраці, передусім подальше нарощування обсягів експорту української продукції до цієї держави, розширення номенклатури експортованих товарів, зміцнення позицій на китайському ринку українських виробників сільськогосподарської продукції. Актуальним завданням залишатиметься залучення китайської сторони до реалізації окремих інфраструктурних проєктів в Україні.

Нарешті, повноцінно має відкритися для України Індія — для цього є всі необхідні передумови. Вже сьогодні активно налагоджуємо співпрацю в певних проєктах.

Об’єднані Арабські Емірати, Саудівська Аравія, Катар — відкриватимемо нові можливості для просування українських інтересів у державах Перської затоки. Участь України у Всесвітній виставці EXPO-2020 в Дубаї, де вперше буде представлено окремий повноцінний павільйон, самостійно побудований Україною, стане важливою подією для нашої держави, з погляду як іміджу, так і презентації її економічного потенціалу.

З огляду на дедалі більшу актуальність для світової спільноти питань охорони довкілля та запобігання змінам клімату, Україна буде активним учасником усіх дискусій на цю тему. Плануємо участь глави держави у конференції сторін Паризької угоди у Глазго.

Українська дипломатія завжди слугує сильною опорою для внутрішніх процесів у державі. Насамперед, це залучення міжнародної допомоги для реалізації реформ в Україні. Під час пандемії — це також підтримка системи охорони здоров’я та вакцинація населення. Проведення переговорів із ключовими партнерами задля забезпечення України ліцензованою антикоронавірусною вакциною західного виробництва, що користується довірою у світі, — серед пріоритетних завдань.

У 2021 році нас очікує низка ювілейних заходів.

30-та річниця відновлення Незалежності України дає можливість провести важливі форуми в Києві, в яких, ми сподіваємося, зможуть узяти участь лідери держав — партнерів України. Про свою готовність здійснити візит до України повідомив Вселенський Патріарх Варфоломій.

80-ті роковини Бабиного Яру нагадують про важливість дальшого забезпечення уваги у світі до українців, які в часи Голокосту організовували порятунок євреїв. Будемо повторно звертатися до Яд Вашем із відповідними проханнями. І також чекаємо високих гостей на урочисті заходи.

Це лише деякі пріоритетні напрями для зовнішньополітичної команди на чолі з президентом у 2021 році. Але у нинішньому світі, що швидко змінюється, неодмінно з’являтимуться нові. І до їх реалізації ми також маємо бути готові.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі