У Росії є право висловити свою позицію щодо Абхазії та Південної Осетії, проте ЄС це рішення Москви не підтримує, заявляє президент Франції Ніколя Саркозі.
«Росія висловлювала політичне рішення, якого ми однозначно не схвалили, але й у Росії є право висловити свою позицію. Абхазія і Осетія — це Грузія. І в плані про шість пунктів (план Медведєва—Саркозі. — ІФ) ішлося лише про те, що сторони обговорюватимуть заходи для забезпечення стабільності в Південній Осетії та Абхазії».
«Нам було (російською стороною) з цього приводу сказано — а як же Косово? Пробачте — цьому передували переговори впродовж десяти років, і цього рішення не схвалила Росія. А рішенню Росії (стосовно республік) не передували переговори. Гаразд, нехай почнуться переговори, подивимося, до чого вони приведуть», — сказав Н.Саркозі, підкресливши, що «кожен має бути послідовним у дотриманні прав на самовизначення».
Стосовно досягнутих із президентом РФ домовленостей, сформульованих у «шести пунктах плану Медведєва—Саркозі», французький лідер зазначив: «Мої контакти з Дмитром Медведєвим підвели до думки: те, що ми зробили, — це саме те, що треба було зробити». «У світі й так багато конфліктних ситуацій, треба було знайти заспокійливі заходи», — завершив Н.Саркозі.
Водночас ЄС відклав переговори з Росією щодо угоди про партнерство доти, доки російські війська не будуть виведені на позиції, які вони займали до кризи в Грузії. Про це після завершення позачергового саміту ЄС, присвяченого кризі в Грузії, заявив президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу.
«Ми ухвалили рішення: доки війська не виведуть на позиції 7 серпня, переговори стосовно угоди про партнерство буде відкладено», — сказав він.
За його словами, наступного понеділка Москву відвідають представники ЄС — сам Ж.М.Баррозу, верховний представник ЄС Х.Солана, президент Франції Н.Саркозі та міністр закордонних справ Франції Б.Кушнер. «Ми їдемо до Москви наступного понеділка. Це буде можливість перевірити ситуацію. Зокрема перевірити виконання плану. Висновки (щодо подальшого розвитку двосторонніх відносин з Росією. — ІФ) буде зроблено на саміті в Ніцці в листопаді», — зазначив Ж.М.Баррозу.
Водночас президент Єврокомісії зазначив, що ЄС хоче довгострокового партнерства з Росією, «що, як ми вважаємо, в інтересах і ЄС, і Росії».
«Але у світлі останніх подій ми не можемо продовжувати так, наче нічого не сталося», — додав він, повідомляє «Інтерфакс».