"Євроінтеграційні" закони

Поділитися
У четвер Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект про виконання судових рішень. За законопроект, як повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна", проголосували 340 народних депутатів із 408 зареєстрованих.

У четвер Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект про виконання судових рішень. За законопроект, як повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна", проголосували 340 народних депутатів із 408 зареєстрованих.

Згідно із законопроектом, невиплачені кошти за рішеннями судів, винесеними на підставі правовідносин, які мали місце до набрання чинності цим законопроектом, визнаються заборгованістю, якщо виконавчий документ було подано в порядку, вказаному цим законом.

Виконавчі документи, згідно із законопроектом, про стягнення коштів подаються в орган державної виконавчої служби протягом трьох місяців із дня набрання чинності законом.

Законопроект також встановлює, що строк позовної давності для заяви вимог про стягнення коштів становить шість місяців зі дня набрання чинності цим законом.

Верховна Рада також підтримала направлення в Конституційний суд запропонованих президентом Віктором Януковичем змін до Конституції України в частині посилення гарантій незалежності суддів.

За внесення до порядку денного і направлення в ЄС цього "евроінтеграційного" законопроекту проголосували 377 народних обранців із 406 зареєстрованих.

Як відзначає "Українська правда", законопроект пропонує, зокрема, позбавити ВР права призначати і звільняти суддів загальної юрисдикції на безстроковий термін. Нові зміни також скасовують п'ятирічний випробувальний термін призначення суддів. Їх пропонується призначати безстроково.

Призначати і звільняти суддів зможе лише президент на підставі подання Вищої ради юстиції. Президент також отримує право на переведення судді в інший суд загальної юрисдикції на підставі і за поданням Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Тим часом парламент отримує повноваження на "визначення мережі, утворення, реорганізацію та ліквідацію судів загальної юрисдикції за поданням президента".

Крім того, новими змінами передбачається, що "суддя до винесення обвинувального вироку судом не може бути затриманий чи заарештований без згоди Вищої ради юстиції, отриманої за поданням Вищої кваліфікаційної комісії суддів". При цьому докорінно змінюється принцип формування Вищої ради юстиції: президент і Верховна рада втрачають права на її формування.

Із 20 членів ВРЮ 12 призначаються з'їздом суддів. Двох членів призначатиме з'їзд адвокатів і двох - з'їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ.

Іншими чотирма членами ВРЮ будуть голова КС, голова Верховного Суду, голова Ради суддів і генпрокурор. При цьому генпрокурор не бере участі в голосуванні при прийнятті Вищою радою юстиції рішень щодо суддів.

Серед прийнятих - закон, який поліпшує умови утримання ув'язнених. За внесення відповідних змін до Кримінально-виконавчого кодексу України проголосували у четвер 379 депутатів із 416 зареєстрованих. Як повідомляє "Українська правда", під час другого читання депутати провалили майже всі поправки до проекту.

Цим документом регулюється використання засудженими засобів зв'язку (зокрема, мобільних телефонів), виписується процедура відправки засуджених на лікування. Проект також передбачає можливість подачі в суд кримінально-виконавчою інспекцією матеріалів стосовно засудженого до покарання у вигляді виправних робіт про заміну невідбутої частини покарання штрафом.

Регулюється також порядок надання тривалих побачень засудженим до обмеження волі, зокрема, надання права на позачергове тривале побачення для реєстрації шлюбу.

Верховна Рада також прийняла рішення призначити на 15 грудня повторні вибори народних депутатів у п'яти мажоритарних округах: №№94 (Обухів, Київська область), 132 (Первомайськ, Миколаївська область), 194 і 197 (Черкаська область) та 223 (Київ, Шевченківський район). За цей законопроект проголосували 317 депутатів із 405, зареєстрованих у залі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі