Двосторонні асиметричні угоди, які передбачають спрощену візову процедуру України з новими членами Європейського Союзу, будуть скасовані після їх приєднання до шенгенського простору. На той час Європейська комісія сподівається завершити переговори з Києвом про спрощення візового режиму і про реадмісію. Про це в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» повідомила офіційний представник Єврокомісії Емма Удвін.
«Важливо зрозуміти: те, що відбудеться, не має на меті ускладнити життя українських мандрівників. Ми розуміємо, наскільки важлива ця проблема для багатьох людей в Україні. Але коли деякі наші нові члени приєднаються до шенгенської зони, це вплине на ті двосторонні угоди, які є у них з Україною... Тому ми запропонували якомога швидше розпочати переговори зі спрощення візового режиму», — сказала пані Удвін.
Представник Єврокомісії нагадала, що спрощення візового режиму слід розуміти як «пошук шляхів для того, щоб полегшити і спростити одержання візи» для в’їзду в шенгенську зону та країни ЄС, котрі не входять до неї. «Віза для поїздки у Польщу чи Литву також означатиме, що ви зможете відвідати будь-яку державу Євросоюзу... Це — хороша новина», — підкреслила вона.
Відповідаючи на запитання, коли можливе скасування угод про асиметричний візовий режим, Е.Удвін зазначила, що це залежить від часу приєднання нових членів-держав до шенгенського простору. «Ми ставимо мету завершити роботу над угодою про приєднання до Шенгену орієнтовно до кінця 2007 року. Не раніше», — уточнила член комісії.
Говорячи про сьогоднішні проблеми у переговорах між Україною і Європейським Союзом щодо угоди про спрощення візового режиму та про реадмісію, пані Удвін звернула увагу на те, що переговори про реадмісію проходять довше, ніж про спрощення візового режиму. Водночас вона зазначила, що в переговорному процесі спостерігається прогрес.
Коментуючи бажання української сторони розвести в часі угоди про спрощення візового режиму і про реадмісію, Емма Удвін повідомила, що ці документи «повинні бути пов’язані». «Це не тому, що тут ідеться про Україну. Така стандартна практика ЄС», — сказала офіційний представник Єврокомісії.
За її словами, зараз «розмова про реадмісію сфокусована на деяких деталях угоди, які стосуються проїзних документів, часових рамок». «Я не думаю, що це стане великою проблемою під час дискусій. Ми намагаємося дійти згоди з Україною якнайшвидше. Сподіваємося, що переговори буде завершено найближчим часом», — підкреслила Е.Удвін.