Росіяни заперечують проти виведення ЧФ РФ з території України

Поділитися
Росіяни не хочуть втрачати головну базу Чорноморського флоту, і подовження строку його перебуван...

Росіяни не хочуть втрачати головну базу Чорноморського флоту, і подовження строку його перебування в Севастополі для них важливіше за збереження ринкових умов постачання газу Україні, показало всеросійське опитування. Переважна більшість росіян (73%) виступають проти виведення Чорноморського флоту з території України, підтримують виведення флоту лише 8%, ще 19% не могли сформулювати свою позицію, повідомили «Інтерфаксу» соціологи ВЦДГД, оприлюднюючи в четвер результати своїх досліджень.

Прибічники збереження російського флоту в Україні, обгрунтовуючи свою позицію, вказують на історичну належність Севастополя Росії (29%), а також на те, що це вигідний стратегічний рубіж (29%). Багато респондентів розглядають ЧФ як гаранта безпеки російського населення Криму (10%), а саме питання — як принциповий політичний момент (5%). Дехто зазначає, що збереження флоту обійдеться дешевше, ніж створення власної бази на території Росії (4%), і сподіваються, що це завадить вступу України до НАТО (3%).

На думку прибічників виведення ЧФ з території України, збереження російського флоту в Севастополі загострює відносини двох країн, створюючи джерело потенційних конфліктів між ними (30%). Прихильники даної позиції вказують також на те, що російський флот повинен дислокуватися на російській території (19%), що його утримання обходиться скарбниці занадто дорого (9%) і відволікає кошти, які могли б піти на розвиток російської бази в Новоросійську (8%), дехто вважає, що Чорноморський флот давно застарів (5%).

Як показало опитування, що проводилося 1—2 травня в 42 областях, краях та республіках Росії, для більшості росіян важливіше подовжити строк перебування Чорноморського флоту в Севастополі, ніж зберегти ринкові умови постачання російського газу Україні (62% проти 19%).

За даними ВЦДГД, за збереження російського флоту в Севастополі найбільше борються прибічники «Справедливой России» (72%) і «Единой России» (67%). Крім того, цю позицію частіше схильні підтримувати громадяни віком від 60 років (66%), а також жителі Північно-Західного федерального округу (73%).

На користь збереження ринкових умов постачання газу частіше висловлюються прибічники ЛДПР (34%), непарламентських партій (24%) і КПРФ (22%), молодь 18—24 років (25%), москвичі та петербуржці (22%), а також жителі Центрального (24%) і Уральського (24%) федеральних округів.

21 квітня на зустрічі в Харкові президенти Росії і України Дмитро Медведєв і Віктор Янукович домовилися подовжити строк перебування російської бази в Криму на 25 років, починаючи з 2017 року, коли спливає дія нинішньої угоди, із правом її подовження ще на п’ять років.

1 травня Д.Медведєв доручив міністру оборони Анатолію Сердюкову підготувати план розвитку військово-морської бази Чорноморського флоту в Севастополі та укласти з Україною угоду про соціальне облаштування бази.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі