ПРИМИРЕННЯ

Поділитися
Після місяців недомовок і непорозумінь, цього тижня Київ і Тбілісі спробували нашвидкуруч заліпити тріщину, що з’явилася в офіційних україно-грузинських відносинах...

Після місяців недомовок і непорозумінь, цього тижня Київ і Тбілісі спробували нашвидкуруч заліпити тріщину, що з’явилася в офіційних україно-грузинських відносинах. Візит Михаїла Саакашвілі до Києва дозволив формально відновити політичний діалог, який, з огляду на індивідуально-психологічний чинник, до останнього часу ніяк не могли налагодити старе українське керівництво і нове грузинське: під час свого триденного перебування в Україні грузинський лідер зустрівся не тільки з міністром закордонних справ, а й з Президентом та прем’єром.

Нагадаємо, що у Банкової алергія на Михаїла Саакашвілі з’явилася під час оксамитової революції в Грузії. Антипатія до нього посилилася в грудні минулого року, коли, перебуваючи в статусі кандидата на посаду президента, він побував у Києві на запрошення опозиції. Ворожість офіційного Києва прорвалася наприкінці березня: тоді грузинський президент емоційно заявив, що, за його інформацією, «керівництво Аджарії веде переговори з питання наймання певних осіб в Україні й у Чечні для поповнення своїх бандформувань».

Таке ставлення Києва до грузинського лідера тим більш прикре, що Саакашвілі відчуває до нашої країни особливі сантименти. Ще кандидатом у президенти він сказав, що Україна може стати для Грузії вікном у Європу. Не пройшло повз увагу й те, що Саакашвілі напередодні поїздки до Києва дав українською мовою інтерв’ю УТ-1.

Втім, із погляду офіційного Києва, і в нинішньому візиті Саакашвілі не все минулося гладко. Адже глава грузинської держави зустрівся з представниками блоку «Наша Україна» й отримав із перших рук інформацію про події в Мукачевому. Сам Саакашвілі перед відльотом у Київ зауважив, що не бачить нічого поганого в зустрічах із представниками української опозиції. «Можливо, президенти СНД цього й не роблять, але серед європейських лідерів така практика — звичайне явище», — зауважив глава грузинської держави.

На відміну від офіційного Києва, М.Саакашвілі мав усі підстави бути задоволеним підсумками переговорів: в українській столиці він почув те, що хотів почути. Зокрема, Київ традиційно підтримав територіальну цілісність Грузії. «Україна завжди виступала і сьогодні виступає за територіальну цілісність Грузії, і ми, в міру своїх можливостей, намагатимемося, щоб цей процес відбувся», — цитує українського Президента агентство «Інтерфакс-Україна». Торкнувшись теми Аджарії й українських найманців, Леонід Кучма знову заявив, що заперечує можливість їх появи в цій автономії.

Якщо говорити про економічні результати переговорів, то Леонід Кучма і Михаїл Саакашвілі досягли домовленості про скасування вилучень та обмежень із режиму вільної торгівлі між двома країнами. За словами Саакашвілі, деякі комерційні українські структури досі обмежують цей режим. «Втрата для Грузії українського ринку означає серйозний удар по наших відносинах, а наших відносин краще не втрачати», — підкреслив Михаїл Саакашвілі. Крім того, він сказав журналістам, що на зустрічі з українським Президентом також було досягнуто домовленості про те, що залізнично-поромна переправа Варна (Болгарія) — Іллічівськ (Україна) — Поті/Батумі (Грузія) перейде на щоденний режим (нині переправа працює один раз на два дні).

На спільній прес-конференції грузинський лідер заодно повідомив, що в рамках ГУУАМ також треба створити зону вільної торгівлі, оскільки це об’єднання необхідно наповнювати конкретним співробітництвом. До того ж Саакашвілі вважає: «чим більше економічні інтереси ГУУАМ йтимуть у західному напрямку, тим більше у нього перспектив». За його словами, політична координація дій у рамках ГУУАМ «не суперечить співробітництву з сусідами». Але, обравши європейський напрямок, Грузія не планує вступати в Єдиний економічний простір. Так, відповідаючи на запитання про перспективу приєднання Тбілісі до ЄЕП, Михаїл Саакашвілі зауважив: «Навряд чи, якщо це може хоч якось зупинити процес інтеграції Грузії в євроструктури».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі