Український миротворчий персонал в Афганістані збільшиться лише на кілька осіб, які займатимуться логістикою, інженерним забезпеченням і гуманітарними питаннями, повідомив «Дзеркалу тижня» начальник управління євроатлантичної інтеграції Генштабу Збройних сил України генерал-майор Борис Кременецький.
За інформацією «ДТ», планується збільшення чисельності українського миротворчого персоналу в Афганістані з 10 до 30 чоловік. Коментуючи цю інформацію, Борис Кременецький запевнив, що про таке збільшення не йдеться.
«Можу вас запевнити, що не йдеться про тридцять офіцерів. Планується розширити групу всього на кілька людей», — заявив він, підкресливши, що «на порядку денному не стоїть питання відправки військового контингенту або військових для виконання бойових завдань».
При цьому генерал-майор повідомив, що Генштаб ЗСУ отримував пропозиції про відправку до Афганістану військового контингенту, але українські військові від них категорично відмовилися.
«На робочому рівні до нас надходило багато звернень із пропозиціями спрямувати в Афганістан контингент, вертольоти, якісь спеціальні групи для охорони аеродромів тощо. Але, зважаючи на історію, ми розуміємо, повторюю, що ця тема дуже чутлива для суспільства. Тому питання відправки в цю країну підрозділів, вертолітників навіть не розглядається», — заявив Кременецький.
Він також нагадав, що для участі в миротворчих операціях окремих військовослужбовців відсутня потреба у відповідному схваленні з боку парламенту.
«Особовий склад може брати участь у миротворчій операції або як контингент (військовий підрозділ, оснащений штатною зброєю і технікою), або як персонал (окремі військовослужбовці). Для відправки миротворчого персоналу досить указу президента. Що ж стосується контингенту, то рішення про його відправку приймається виключно Верховною Радою України», — пояснив Борис Кременецький.
За його інформацією, Україна оплачуватиме тільки грошове утримання військових.
«Що стосується українського миротворчого персоналу в Афганістані, то наша країна оплачує тільки грошове утримання своїх військових. Решту забезпечують литовські збройні сили: підписано відповідну угоду з Литвою і НАТО», — повідомив представник Генштабу.
Детальніше читайте у статті Володимира Кравченко «Афганська місія українських миротворців» у свіжому номері «ДТ».