У телефонному опитуванні, проведеному New York Times/CBS News, пропонувалося, абстрагувавшися від особистостей конкретних політичних лідерів, визначити, вирішення яких завдань під силу республіканцям, а яких — демократам. Результати виявилися несподіваними: понад 70 відсотків опитаних, як і раніше, бачать корінні відмінності в підходах цих двох партій до різноманітних блоків проблем. Більш того, половина опитаних вважає, що ці відмінності важливіші, ніж особисті якості претендентів.
Зокрема, 57 відсотків опитаних охоче довірили б питання піднесення обороноздатності країни саме республіканській партії, тоді як на демократів у цьому питанні готовий покластися лише 21 відсоток опитаних. Лідирують республіканці й у питаннях збереження сімейних цінностей — 50 відсотків проти 27. Трохи більше довіри вони також здобули й щодо створення умов для подальшого процвітання американської економіки — відповідно 43 відсотки проти 39. Цікава ситуація склалася з реформуванням системи оподатковування: 44 відсотки опитаних вважають, що податки знизять швидше республіканці (на демократів у цьому питанні сподіваються лише 25 відсотків опитаних). Але при цьому тільки 34 відсотки вважають, що республіканцям вдасться забезпечити справедливе оподаткування. У змозі ж демократів домогтися справедливості в цьому питанні не сумніваються 42 відсотки. Великою довірою демократи користуються й у вирішенні питань соціальної безпеки — 42 відсотки проти 37, підвищення рівня освіти — 45 проти 33, й удосконалювання системи охорони здоров’я — 52 відсотки проти 22. Зокрема, 58 відсотків опитаних вважають, що доступною для усіх охорону здоров’я можуть зробити саме демократи, а республіканцям у цьому питанні ризикнули віддати перевагу лише 36 відсотків. Найбільший розрив в оцінках на користь демократичної партії виявився в питанні захисту навколишнього середовища — тут на демократів покладають надії 54 відсотки опитаних, тоді як на республіканців —лише 22.
Але найцікавіше запитання містилося в пропозиції оцінити, представники якої партії здатні більше піклуватися про суспільні інтереси, ніж про свої власні. Виявилося, демократичної. Хоча й з невеликим відривом — 42 відсотки проти 36.
Здавалося б, результати опитування переконливо показують, що демократи користуються великою довірою за більшістю найважливіших питань — шість із дев’яти. Істотний виняток становлять лише питання обороноздатності й збереження сімейних цінностей. Проте, якби вибори відбувалися сьогодні (за умови збереження двопартійної системи), то за Буша проголосували б 46 відсотків опитаних, тоді як за Гора — тільки 40 відсотків. У разі участі у виборах кандидатів від партії зелених і від партії реформ, голоси розподілилися б таким чином: за Буша — 44 відсотки, за Гора — 38, за Найдера — 5 і за Бьюкенена — 3. Правда, політологи твердять, що третина виборців визначатиме свої симпатії безпосередньо в день виборів. І саме тоді стане зрозумілим, які проблеми більше непокоять американське суспільство — зміцнення обороноздатності країни, збереження сімейних цінностей чи питання соціальної справедливості, підвищення якості освіти й охорони здоров’я та охорони навколишнього середовища.