МИ ЗНОВУ В СПИСКУ ДЕМПІНГУЮЧИХ...
Комісія з міжнародної торгівлі США визнала в четвер, що поставки гарячекатаної сталі з 11 країн, у тому числі з Казахстану й України, завдають шкоди американським виробникам.
Рішення комісії означає, що проти продукції з країн, звинувачених у демпінгу, має бути впроваджене додаткове мито.
Комісія, передає агентство «Блумберг», задовольнила тим самим скаргу провідних американських сталеливарних компаній, що звинуватили виробників з 11 країн світу в реалізації своєї продукції на ринку США за демпінговими цінами за умов, коли в результаті заходів, вжитих владою країн, був обмежений імпорт цієї продукції з Росії, Бразилії та Японії.
Вартість акцій американських сталеливарних компаній знизилася 2000 року на 40%. Третій найбільший виробник сталі у США, компанія LTV, перебуває на межі можливого банкрутства.
У намаганні відновити втрачені позиції американські компанії подали також позов проти виробників нержавіючої сталі з Франції, Італії, Південної Кореї, Тайваню та Великобританії.
«ОДНА ТЫ ТАКАЯ»...
Газета «Известия» опублікувала в п’ятницю нижче наведений текст, що, як заявляє газета, є текстом гімну Росії, рекомендованим президенту Володимиру Путіну спеціальною робочою групою:
«Россия — священная наша держава!
Россия — любимая наша страна!
Могучая воля, великая слава —
Твое достоянье на все времена.
Припев:
Славься, Отечество наше свободное —
Братских народов союз вековой,
Предками данная мудрость народная,
Славься, страна! Мы гордимся тобой!
От южных морей до полярного края
Раскинулись наши леса и поля.
Одна ты на свете! Одна ты такая!
Хранимая Богом родная земля.
Припев.
Широкий простор для мечты и для жизни,
Грядущее нам открывают года.
Нам силу дает наша верность Отчизне.
Так было, так есть и так будет всегда!
Припев.»
Слова до гімну на музику Александрова газета публікує, не вказуючи автора. Проте напередодні в інтерв’ю РТР поет Сергій Михалков цитував повністю першу строфу гімну як свій твір.
ДОНАЛД РАМСФЕЛД: ДРУГЕ ВХОДЖЕННЯ В РІКУ
Обраний президентом США Джордж Буш призначив у четвер на посаду міністра оборони у своїй майбутній адміністрації Доналда Рамсфелда. Цей 68-літній політик уже обіймав ту саму посаду в 1975—1977 роках в адміністрації президента Джеральда Форда.
Як повідомляє агентство ЕФЕ, Дж.Буш заявив, що Д.Рамсфелду доведеться працювати з Конгресом із метою модернізації збройних сил США і розгортання національної системи протиракетної оборони.
ДО ПХЕНЬЯНА ПОЇДЕ ВЖЕ БУШ?
Американський президент Білл Клінтон відмовився від раніше наміченої поїздки до КНДР.
«Мені бракує часу для підготовки й проведення цієї поїздки в гідній формі в дні, що залишилися»», — заявив у четвер у Білому домі американський президент. Водночас він підкреслив, що США мають продовжувати свою політику відкритості стосовно цієї країни і підписати угоду про відмову КНДР від програми розвитку балістичних ракет.
Американський президент, який залишить свій пост 20 січня, відзначив, що в переговорах із північнокорейським керівництвом щодо питання про програму будівництва балістичних ракет було досягнуто великого прогресу.
Візит Б.Клінтона до КНДР міг би стати першим візитом американського лідера в Північну Корею з часів війни 1950—1953 років.
Білий дім оголосив про можливий візит Б.Клінтона в КНДР більше двох місяців тому. Але проти цього виступає чимало республіканців у Конгресі США.