НА КОРДОНІ ЗАРОСТІ КОЛЮЧІ. НЕ РОСТИ ТАМ КОЛЮЧОМУ ДРОТУ?

Поділитися
Цього тижня зовнішньополітичні відомства України та Росії обмінялися думками, причому в досить ж...

Цього тижня зовнішньополітичні відомства України та Росії обмінялися думками, причому в досить жорсткій та категоричній формі, з двох болючих для обох країн тем — демаркації спільного кордону та членству в ЄврАзЕС, яке наполегливо нав’язується Україні російською стороною.

Втішно, що після мовчання, яке затяглося, із приводу демаркації або, у ліпшому випадку, невиразних коментарів на кшталт «нині ми працюємо над делімітацією», високопоставлене українське тріо в особі міністра закордонних справ Анатолія Зленка, секретаря РНБОУ Євгена Марчука і заступника держсекретаря МЗС Володимира Єльченка абсолютно чітко та ясно сформулювало позицію України: демаркації українсько-російського кордону бути. «Триплет» заяв і чіткість артикуляції, із якою вони виголошувались, були викликані черговим виступом першого заступника глави російського МЗС Валерія Лощиніна, який повідомив, що Росія послідовно виступає проти демаркації державного кордону між РФ і Україною. На його думку, «демаркація державного кордону призведе до виникнення багатьох проблем і відіб’ється на економічному співробітництві прикордонних регіонів РФ і України» і що «гарячі голови хочуть узаконити частоколи й огородження між нашими країнами». Таке дивне бачення процесу демаркації високопоставленим російським дипломатом змусило В.Єльченка провести невеличкий лікнеп і пояснити, що демаркація є невід’ємною складовою процесу правового оформлення державного кордону. Що ж до «частоколів і огороджень», то, на думку українського дипломата, це лише невдала метафора, яка не знаходить підтвердження в сучасному міжнародному праві. Цілком доступною мовою Володимир Єльченко пояснив, що демаркація — це лише позначення на місцевості делімітованої, тобто визначеної в договірному порядку, лінії державного кордону з використанням системи прикордонних знаків, річкових буїв та інших засобів. Ці засоби, а також документи, які описують їх положення на місцевості, дозволяють максимально точно обновити як окремі елементи позначення кордону, так і кордон в цілому. Тому «частоколи, огородження або колючий дріт» не мають жодного стосунку до демаркації державного кордону, підкреслив український дипломат. За його словами, Україна облаштовуватиме свої державні кордони відповідно до міжнародних стандартів, які існують на сьогоднішній день у Європі, зокрема між країнами Європейського Союзу.

Мабуть, російським дипломатам варто частіше виїжджати до європейських країн, які демаркували всі свої кордони, і переконатися у відсутності не тільки колючого дроту між державами, а й будь-яких перешкод для співробітництва прикордонних регіонів.

У даний час ще триває робота Комісії з делімітації державного кордону між Україною та Росією, і основні зусилля української сторони зосереджені на якнайшвидшому завершенні цього процесу. Тим паче, що цього тижня після свого засідання Рада національної безпеки та оборони України дала доручення Міністерству закордонних справ активізувати переговори з делімітації та демаркації кордонів, а також з повернення нелегальних мігрантів у держави, із яких вони потрапили до нашої країни.

Більш того, як заявив на прес-конференції Є.Марчук, Україна сподівається протягом другого кварталу поточного року завершити визначення місць проходження кордону з Росією по морю. «Досягнута домовленість, що угода про державний кордон має бути завершена й у цьому кварталі подана президентам», — повідомив секретар РНБОУ. Крім того, він підкреслив, що Україна не має наміру обмежуватися визначенням кордону, і після нього обов’язково приступить до демаркації, тобто до фактичної облаштованості: «Повне вирішення проблеми кордону не може бути без демаркації».

Не менше жорсткою була полеміка і з питання участі або не участі України в ЄврАзЕС. Нагадаємо, що тиждень тому держсекретар українського МЗС з питань євроінтеграції Олександр Чалий недвозначно заявив, що Україна «не винесе двох інтеграцій», і що інтеграція в ЄврАзЕС, по суті, означатиме зміну стратегічного курсу України на повномасштабну інтеграцію в Європейський Союз, який був проголошений Президентом країни. Посол РФ в Україні Віктор Черномирдін, який не перестає дивувати своєю далеко не дипломатичною лексикою і який, схоже, як і раніше відчуває себе генерал-губернатором України, назвав високопоставленого українського дипломата «дрімучою людиною» і заявив, що той висловив особисту думку.

Слід віддати належне Анатолію Зленку, який не залишив без уваги грубий випад російського «дипломата» і звернув увагу на те, що заява Черномирдіна була зроблена «в емоційній манері». Український міністр однозначно підтримав свого підлеглого, який заявив, що курс України на входження в ЄС не сумісний із входженням в ЄврАзЕС, і не лише повторив, але навіть підсилив тезу, вперше озвучену О.Чалим: «Україна вибрала шлях інтеграції в Європейський Союз і не може бути членом іншого союзу. Жодна країна не може бути в кількох союзах, а може вибирати лише один. Україна свій союз вибрала — європейський».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі