Молодь України — за вступ країни в ЄС

Поділитися
Прибічниками вступу України в Європейський Союз виступають 40% громадян країни.

Прибічниками вступу Украї­ни в Європейський Союз виступають 40% громадян країни, свідчать дані опитування громадської думки, проведеного у грудні 2011 року фондом «Демократичні ініціативи» ім. І.Кучеріва і фірмою Ukrainian Sociology Service.

Разом з тим 32,9% опитаних не вважають, що Україні треба стати членом ЄС, 21,1% важко відповісти на це запитання, передає «Інтерфакс-Україна».

Прибічники членства Украї­ни в ЄС переважають у Західній Україні (74,2%), у Центрі і на Півночі країни (49,7%). На Півдні та Південному Сході за вступ у ЄС - 36%, у Донбасі і в Криму - 26,4%.

Серед молоді 18-29 років у ставленні до членства України в ЄС немає значних регіональних відмінностей. Так, у Донбасі і в Криму, де загалом домінує негативне ставлення до членства в Євросоюзі, у цій віковій групі підтримка євроінтеграції становить 51%.

«ЄС - це однозначно вибір молодих. Вони прагнуть вільно пересуватися по світу, вчитися за кордоном», - зазначила директор фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна.

34,7% респондентів вважають, що перевагою від повноправного членства України в ЄС буде вільне переміщення людей за кордон. 28% вірять, що це підвищить життєвий рівень українців, 24,3% зазначають: це забезпечить вільніший доступ молоді до навчання в європейських університетах.

31,1% вважають, що негативним наслідком вступу України в ЄС може стати еміграція громадян країни за кордон, 22,5% побоюються, що відносини з країнами СНД погіршаться, 22% бачать можливу проблему в припливі емігрантів і розпродажу ресурсів та майна країни.

33,3% упевнені, що основною перешкодою членства України в ЄС є недостатній економічний розвиток, 32,4% - низький рівень життя населення України, 22,6% - проблема з демократією і правами людини. 18,7% опитаних бачать головну проблему в позиції західних держав - членів ЄС, які не хочуть приймати Україну, 13,6% - у позиції керівників Української держави, які насправді не прагнуть у Євро­пейсь­кий Союз.

Під час цього дослідження було опитано близько 2 тис. респондентів, які репрезентують доросле населення України (віком після 18 років), похибка не перевищує 2,2%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі