Молдова: двовладдя не уникнути?

Поділитися
Лідер Демпартії Молдови Маріан Лупу, висунутий кандидатом у президенти країни від парламентської...

Лідер Демпартії Молдови Маріан Лупу, висунутий кандидатом у президенти країни від парламентської більшості, не виключає можливості виникнення двовладдя, проте сподівається на рішення конституційного суду, здатне «пролити світло» на ситуацію в країні.

«Певні елементи такої ситуації виключити повністю не можна. Але, гадаю, ми не ризикуємо дуже глибоко увійти в подібного роду ситуацію двовладдя з однієї причини: голову (парламенту) обрано», — цитує «Інтерфакс» інтерв’ю М.Лупу, опубліковане російським виданням «Газета».

Він нагадав, що це рішення було оскаржене першого вересня в конституційному суді Молдови представниками Партії комуністів. «З огляду на те, що абсолютно всі політичні сили говорять, що закон для них понад усе, рішення КС проллє світло на цю ситуацію», — сказав лідер Демпартії.

Маріан Лупу підкреслив: якщо КС своїм рішенням залишить рішення парламенту в силі, то в цьому сенсі двовладдя на рівні парламенту вже не буде. «І навпаки. Якщо з якихось причин це рішення визнають неконституційним, то ситуація повернеться на нульову позначку, і далі знову буде проведено процедуру обрання спікера», — пояснив він.

Молдова після приходу до влади «Альянсу за європейську інтеграцію» повинна зберегти свій нейтральний статус і одночасно розвивати та поглиблювати зв’язки з ЄС і Росією, також вважає М.Лупу. «Коли чотирма партіями формувався «Альянс за європейську інтеграцію», було розроблено і підписано декларацію, яка містила ключові моменти, у тому числі й щодо зовнішньої політики. А це означає і збереження нейтралітету країни, і європейську інтеграцію, але з розвитком стратегічного партнерства з Росією, подальшим поглибленням співробітництва з іншими партнерами в зоні СНД», — сказав він.

Голова Демпартії не виключив, що в майбутньому можуть бути зроблені спроби зі зміни курсу зовнішньої політики республіки. «Роль Демпартії якраз і полягає в тому, щоб бути своєрідним якорем, стовпом, який постійно нагадуватиме, спрямовуватиме дії всіх членів альянсу в тому ключі, в якому були визначені пріоритети та завдання зовнішньої політики», — додав він.

Говорячи про проблему придністровського регулювання, М.Лупу зазначив, що вважає правильним визначити «конструкцію майбутньої возз’єднаної держави» і замислитися над її змістовою частиною. При цьому він підкреслив, що необхідно сконцентруватися передусім на другому моменті.

«Дуже важливо вийти на модель, яка забезпечувала б життєдіяльність держави, давала б гарантії на консолідацію та подальший розвиток возз’єднаної держави Республіка Молдова. Як тільки ми визначимо змістову частину, ми в більш спокійній і вільній обстановці зможемо сісти і подивитися, як ми це все назвемо», — сказав він.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі