МИ ХОЧЕМО ДОВЕСТИ, ЩО НАМ НІЧОГО ДОВОДИТИ

Поділитися
Сполучені Штати Америки підтримуватимуть Україну в її євроатлантичній інтеграції, заявляє державний секретар США Колін Пауелл...

Сполучені Штати Америки підтримуватимуть Україну в її євроатлантичній інтеграції, заявляє державний секретар США Колін Пауелл.

Його слова передав у п’ятницю на засіданні комісії Україна—НАТО у рамках саміту альянсу в Празі заступник держсекретаря після того, як К.Пауелл залишив засідання, посилаючись на необхідність провести президента США Джорджа Буша в Росію. Про це повідомив по закінченні засідання комісії міністр закордонних справ України Анатолій Зленко.

Коментуючи на прохання журналістів від’їзд держсекретаря США, глава МЗС України сказав, що його про це попередили. «Це природна причина — якщо президент їде, а держсекретар його супроводжує, то не буде ж президент чекати на нього».

Міністр підкреслив, що Україні відведено важливе стратегічне місце в Європі, і «не рахуватися з цим не можна». «Ми розуміємо це, і мої колеги, котрі виступали на комісії, чітко про це заявили — яке місце України в європейській безпеці», — зазначив А.Зленко.

Відповідаючи на запитання журналістів про дискусію, що виникла у зв’язку з участю Президента України Леоніда Кучми в Раді євроатлантичного партнерства в рамках саміту, глава МЗС заявив: «це мишача метушня», яка заступає стратегічне бачення ролі України на Європейському континенті в системі колективної європейської безпеки.

А.Зленко також відповів на запитання, пов’язані з обвинуваченнями України в поставках радарних систем «Кольчуга» в Ірак. «Це безпідставні, надумані обвинувачення, і ми хочемо довести, що вони є саме такими. Нам нічого доводити. Не було, немає і не могло бути. Нехай доводять ті, хто обвинувачує Україну».

Міністр нагадав, що Україна зробила все можливе для забезпечення роботи в країні американських і британських експертів, які розслідували ці обвинувачення. «Ми готові продовжувати працювати, і зараз потрібно переключити роботу на комітет №661 Ради Безпеки ООН, і нехай ширша команда експертів визначиться щодо того, що стоїть між нами і деякими країнами», — додав він.

А.Зленко запевнив журналістів, що Україна готова запросити міжнародну комісію експертів у ширшому форматі, аби «вони продовжили цю роботу».

Глава МЗС України також повідомив, що комітет №661 РБ ООН продовжує розгляд цього питання. «Я сподіваюся, що поступово він сконцентрується на змісті цієї проблеми», — зазначив міністр.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі