Шановний пане Мостовий!
Хотів би послатися на статтю під назвою «Чому українці платять за турецьку візу більше, ніж росіяни?» Дари Підлуцької, яка з’явилася 12 грудня 2009 р. у «Дзеркалі тижня».
З інтересом прочитавши цю статтю, хотів би подякувати вам за те, що ви торкнулися такої теми, як обов’язкові візи між двома дружніми сусідніми країнами. Нинішній візовий режим не влаштовує жодну з двох сторін. Ми щиро віримо, що застосування віз для наших громадян не відповідає духу дружби між нашими країнами. Турецька сторона готова до негайного звільнення від віз, якщо уряд України відповідно погодиться піти на такий самий крок.
Сказавши це, я також хотів би привернути вашу увагу до того, що у візовій політиці моєї країни немає жодної дискримінації щодо громадян України. Фактично для турецьких громадян процес отримання віз значно складніший. Дозвольте зупинитися на цьому детальніше.
Громадяни України, які бажають відвідати Туреччину з туристичною метою, не повинні чекати перед дипломатичною або консульською установою Туреччини в Україні. Вони мають змогу отримати візу на турецькому кордоні під час прибуття. Більше того, громадяни України платять менше у порівнянні з турецькими громадянами, які хочуть отримати українську візу.
Що стосується турецьких громадян, які бажають відвідати Україну, їм потрібно готувати ряд документів, звертатися до дипломатичної або консульської установи України у Туреччині і чекати на результат декілька днів. Збори, які треба платити, вищі за ті, що платять українці при в’їзді до Туреччини. Тому, всупереч сумній картині щодо українців, змальованій у цій статті, громадяни Туреччини перебувають у менш вигідному становищі, і їм треба витрачати більше часу, зусиль та грошей для відвідання України.
З огляду на ці факти, найкращим шляхом для обох країн є робота у тісній координації з метою досягнення безвізового режиму для блага наших громадян.
Щиро ваш Ахмет Бюлент Меріч, Посол Республіки Туреччина