Генеральний секретар Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) Микола Бордюжа не виключив можливості спрощеного прийняття в НАТО України та Грузії. «Сьогодні для цього блоку (Північноатлантичного альянсу. — Ред.) дуже важливо завоювати додатковий плацдарм із погляду геополітичного впливу на ситуацію у світі. Судячи з того, що відбувалося за останні роки, як приймали в НАТО Болгарію та Румунію, не можна виключати спрощеного прийняття в НАТО Грузії та України. Україна — більш ласий шматок для НАТО, ніж Грузія», — цитує генсека ОДКБ інформаційне агентство «Інтерфакс-Україна».
Посилаючись на заяву українських політиків, Микола Бордюжа не виключив, що Україна може вступити в НАТО 2008 року. При цьому зазначив, що ОДКБ не є альтернативою розширення Північноатлантичного альянсу, і головне завдання для Організації договору про колективну безпеку — створення системи безпеки тих держав, які входять до неї. Мова йде про Таджикистан, Киргизію, Казахстан, Білорусь, Росію та Вірменію.
За словами Миколи Бордюжи, «ми нікого не збираємося умовляти вступити в ОДКБ», але ця організація відкрита для будь-якої країни й усе залежить від бажання тієї чи іншої держави.
Натомість директор Інституту політичних досліджень Сергій Марков підкреслив, що в керівництві НАТО «знаходяться багато в чому лицарі «холодної війни», які продовжують її вже з новою Росією.
Говорячи про перспективи входження Грузії до НАТО, російський політолог заявив: «Це — державна позиція Грузії, але вона завершиться повним крахом». За його словами, «єдине, на що може розраховувати Грузія, — на військові бази НАТО на своїй території. Але ніхто Грузію до НАТО не прийме в найближчому доступному для огляду майбутньому», оскільки у цієї країни є територіальні проблеми і вона не є демократичною країною.
«Із Саакашвілі Грузія рухається від демократії, в якій вона була більш-менш за Шеварднадзе, до режиму особистої влади Саакашвілі, котрий спирається на силовиків — міністра оборони та міністра внутрішніх справ», — заявив Сергій Марков. Директор Інституту політичних досліджень також думає, що Грузія з допомогою альянсу намагається вирішити свої проблеми з Абхазією та Південною Осетією військовим шляхом. «Не помиритися зі своїми етнічними меншинами, а поставити їх на коліна, використовуючи військову підтримку НАТО», — сказав він.
Сергій Марков виступив також із критикою на адресу українського керівництва, заявивши, що в уряді країни існує американський блок, який намагається посварити Україну з Росією. За його даними, 80% українських громадян виступають проти приєднання країни до НАТО, але за вступ України в Єдиний економічний простір. Саме тому, вважає політолог, Віктор Ющенко виступає проти проведення референдуму з питання про вступ України в НАТО, «оскільки знає, яку відповідь дадуть жителі країни».