Створення в Україні комісії або ради омбудсменів дозволило б не тільки реагувати на звернення окремих громадян, але і системніше відстежувати порушення прав людини, заявив комісар Ради Європи з прав людини Томас Хаммарберг в інтерв’ю «ДТ».
«Я запропонував створити комісію чи раду омбудсменів. Такі структури вже діють у багатьох країнах, і вони дозволяють реагувати не лише на звернення окремих людей, а й відслідковувати порушення прав людини на системному рівні», — повідомив Хаммарберг.
При цьому, за його словами, наявний офіс українського омбудсмена добре забезпечений для успішної роботи. «Офіс вашого омбудсмена має непогане фінансування й досить потужний апарат», — відзначив комісар ЦЕ.
Він додав, що успішне функціонування подібних інститутів багато в чому залежить від уваги до них з боку ЗМІ, а також від їх незалежності і авторитету.
«Питання незалежності омбудсменів справді винятково важливе. Їхня об’єктивність і неупередженість має визнаватися всім суспільством, усіма політичними силами. Лише тоді їхня робота буде справді корисною й ефективною», — заявив Томас Хаммарберг.
На питання про можливе порушення прав російськомовного населення в Україні, він відповів: «Я справді не побачив у вас серйозних проблем щодо цього, хоча деякі зауваження все ж висловив».
Докладніше читайте в інтерв’ю Оксани Приходько з Томасом Хаммарбергом в свіжому номері «ДТ».