КІПРСЬКИЙ ШАНС

Поділитися
Туреччина висловлює жаль з приводу того, що пропозицію генерального секретаря ООН щодо всебічного врегулювання, яку було винесено на референдуми 24 квітня в обох частинах Кіпру, відхилили 75 відсотків греків-кіпріотів...

Туреччина висловлює жаль з приводу того, що пропозицію генерального секретаря ООН щодо всебічного врегулювання, яку було винесено на референдуми 24 квітня в обох частинах Кіпру, відхилили 75 відсотків греків-кіпріотів. Це, як говориться в коментарі Посольства Туреччини в Україні, стало причиною втрати важливого шансу. План, який був розроблений генсеком ООН і підтриманий ЄС, прийняло 55 відсотків учасників голосування з числа турків-кіпріотів.

Як стверджує Посольство Туреччини в Україні, цим планом передбачалося, що у разі, якщо одна зі сторін проголосує «проти», план буде анульовано і він не матиме чинності. Турецька сторона завжди була налаштована на користь справедливого рішення по Кіпру. Однак, як зазначається в коментарі посольства Туреччини, результати референдумів показали, що сторона греків-кіпріотів не готова до партнерства та співіснування і примирення з турками-кіпріотами.

На думку турецьких дипломатів, ці референдуми, проведені на острові вперше майже за 30 років в результаті переговорного процесу ООН, створили на Кіпрі нову ситуацію. Внаслідок результатів референдумів також виникла дуже парадоксальна ситуація для Європейського Союзу. З одного боку, Євросоюз допускає до членства сторону греків-кіпріотів, які протестували проти вирішення питання та об’єднання Кіпру, як це запропонувала ООН і як було підтримано ЄС, і, водночас, залишаючи відкритим питання щодо сторони турків-кіпріотів, котрі виявили бажання знайти рішення та об’єднати острів.

За таких обставин, говориться в коментарі, Туреччина очікує, що політичне керівництво греків-кіпріотів та міжнародна співдружність знімуть несправедливі та незаконні ембарго й обмеження, введені проти кіпріотів. Нині є необхідність, щоб міжнародна співдружність взяла на себе зобов’язання щодо народу турків-кіпріотів, які живуть у плюралістичній демократичній структурі і поважають права людини.

Як зазначається в коментарі Посольства, Турецька Республіка Північний Кіпр і народ кіпріотів-турків і надалі матимуть підтримку з боку своєї батьківщини —Туреччини. Як країна-гарант Туреччина висуватиме зобов’язання стосовно добробуту та благополуччя народу кіпріотів-турків.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі