Україна може налагодити глибшу співпрацю з Організацією Договору про колективну безпеку, але у відкритті інформаційного центру цієї організації в Україні немає потреби, заявив в коментарі для «Дзеркала тижня» голова парламентського комітету з питань нацбезпеки Анатолій Гриценко.
«Чи можливе глибше співробітництво з ОДКБ? Так, насамперед з питань боротьби з тероризмом, нерозповсюдження зброї масового ураження і її компонентів, протидії контрабанді наркотиків, нелегальній міграції, локалізації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру, — упевнений Гриценко. – Чи потрібно для цього відкривати в Україні інформаційний центр ОДКБ? Не бачу особливої необхідності».
При цьому він підкреслив, що Україна не зацікавлена у вступі до військово-політичного союзу, створеного державами СНД.
«Україна не є членом Ташкентського договору (ОДКБ) і не має намірів вступати до цієї організації. Відносини з державами — членами ОДКБ у військово-політичній, військовій і військово-технічній сферах ми будуємо на двосторонній основі», — констатував Гриценко.
Голова парламентського комітету з питань нацбезпеки не виключає, що намір відкрити в Україні інформаційний центр ОДКБ, озвучений генеральним секретарем цієї організації Миколою Бордюжею, має мету посприяти вступу України в ОДКБ.
«Можливо, хтось розраховує, що відкриття інформаційного центру ОДКБ сприятиме вступу України до цієї організації. Та я так не вважаю», — заявив Анатолій Гриценко.
Він також нагадав, що відкриття подібного центру можливе лише за умови згоди вищого керівництва України і виконання всіх норм українського законодавства.
«Інформаційний центр ОДКБ може бути відкритий в Україні, але за однієї умови — якщо відповідне рішення буде ухвалене вищим керівництвом нашої країни і реалізоване відповідно до норм законодавства України. Якщо це і станеться, то, гадаю, нескоро», — упевнений Гриценко.
Детальніше читайте в статті Володимира Кравченка «ОДКБ: Повернення до пройденого» в свіжому номері «ДТ».