Пропозиція про відкриття в Україні інформаційного центру Організації Договору про колективну безпеку є спробою РФ підсилити свій інформаційний вплив на українське суспільство, заявили в коментарях «ДТ» доктор політичних наук Олександр Литвиненко та директор Інституту зовнішньої політики Дипакадемії при МЗС України Григорій Перепелиця.
«Пропозиція про відкриття центру цілком укладається в політику Москви щодо розвитку свого потенціалу впливу на Київ, зокрема й в інформаційній сфері» — упевнений Литвиненко.
На думку експерта, розвиток Організації Договору про колективну безпеку є спробою РФ створити хоч би ефемерну противагу НАТО і підвищити за допомогою цієї організації власний зовнішньополітичний статус.
«Попри реально невисоку цінність організації для Кремля, яскраво продемонстровану в серпні 2008 року, ОДКБ в очах російського керівництва зберігає своє значення принаймні ефемерної противаги Північноатлантичному альянсу та інструменту підвищення зовнішньополітичного статусу РФ як лідера групи країн», — заявив Литвиненко.
Аналогічно оцінює пропозицію відкрити в Україні інформаційний центру ОДКБ, озвучену керівником цього військово-політичного союзу Миколою Бордюжею, і Григорій Перепелиця.
«центр ОДКБ — це намір відкрити ще один канал інформаційного впливу на Україну і її громадян, спроба Росії протиставити свою інформаційну політику тим заходам, які Київ проводить у рамках євроатлантичної інтеграції», — впевнений експерт..
При цьому він особливо акцентує увагу на тому, що вступ України в ОДКБ є вкрай небажаним.
«Для України інтеграція в ОДКБ неприйнятна, оскільки головним пріоритетом у сфері безпеки і зовнішньої політики є інтеграція в Північноатлантичний альянс: НАТО дає набагато більше гарантій у сфері безпеки, ніж ОДКБ. Крім того, приєднання до останньої може створити певну загрозу для демократичного устрою країни і її національної безпеки», — заявив Перепелиця.
Детальніше читайте в статті Володимира Кравченка «ОДКБ: Повернення до пройденого» в свіжому номері «ДТ».