Зміна назви НАТО допомогла б альянсу точніше визначити свої нові завдання і функції, а також сприяло б поліпшенню відношення до організації з боку людей, для яких нинішня назва альянсу асоціюється з періодом холодної війни, заявили в статті для «Дзеркала тижня» експерти Інституту світової політики Олена Гетьманчук і Сергій Солодкий.
«Назва «НАТО» була повністю виправданою, коли альянс діяв в зоні своєї безпосередньої відповідальності — євроатлантичній. Після того, як в 2003 році НАТО офіційно узяло на себе місію в Афганістані, і на сьогодні саме вона є пріоритетом альянсу, мова йде про блок, діяльність якого не обмежується трансатлантичним радіусом дії», — упевнені експерти.
При цьому вони констатують, що дійсна назва має дуже багато негативних конотацій, у тому числі й в Україні.
«Є підстави вважати, що українців відлякує не організація, а саме її назва: коли людей питають про те, чи хочуть вони бачити Україну в НАТО — відповідь негативна, коли ж мова йде про Північно-атлантичний альянс — переважно позитивна», — заявили Гетьманчук і Солодкий.
На думку експертів, і самі представники країн-членів НАТО сприймають альянс в нинішньому вигляді як радикально нову організацію.
«Вже сьогодні самі представники країн-членів говорять про два НАТО: старе і нове. Тобто альянс, в який вступили наші західні сусіди з Центрально-східної Європи, підсвідомо класифікується як якась інша організація з тією самою назвою», — констатували Гетьманчук і Солодкий.
Докладніше читайте в статті Олени Гетьманчук і Сергія Солодкого «Перейменувати НАТО» у свіжому номері «ДТ».