Експерти: Головою дипмісії України при НАТО стане Ігор Долгов

Поділитися
За даними експертів Інституту світової політики, невдовзі функції голови дипмісії України при НАТО та посла України в Королівстві Бельгія виконуватиме один дипломат...

За даними експертів Інституту світової політики, невдовзі функції голови дипмісії України при НАТО та посла України в Королівстві Бельгія виконуватиме один дипломат. Найбільш вірогідно, що цим дипломатом буде колишній заступник міністра зовнішніх справ Ігор Долгов, повідомили у статті для «Дзеркала тижня» Альона Гетьманчук та Сергій Солодкий.

«Поки що невідомо, наскільки ефективною виявиться нова схема дипломатичного представництва України при альянсі, коли один дипломат виконуватиме функції і посла України в Королівстві Бельгія, і голови дипмісії України при НАТО. Випробовувати на міцність таку схему на посаді посла доведеться, за нашою інформацією, колишньому заступникові міністра закордонних справ України Ігорю Долгову», — заявили експерти.

Ігор Долгов з вересня 2004 по грудень 2005 займав посаду заступника міністра закордонних справ України, з грудня 2005 по квітень 2008 був послом у ФРН, потім керував службою зовнішньої політики секретаріату президента, а з 2009 року є послом з особливих доручень МЗС України.

Окрім того, за інформацією експертів, у Кабінеті міністрів на даний момент здійснюється підготовка нової схеми координації співпраці українських органів держвлади з НАТО.

«Готується новий документ, який передбачатиме механізм координації між міністерствами та відомствами у співпраці з НАТО», — зазначили Гетьманчук та Солодкий.

Експерти також повідомили, що, всупереч непідтвердженим даним про можливу ліквідацію департаменту НАТО в МЗС України, цього не трапиться.

«Як запевнили «ДТ», у цього департаменту не лише не поменшає роботи, а й, навпаки, — побільшає. І все тому, що коли раніше частину євроатлантичного навантаження брало на себе відповідне Координаційне бюро при Кабміні, то тепер воно опікуватиметься виключно євроінтеграційними питаннями, а питання, пов’язані зі співпрацею з НАТО (зокрема й з виконанням Річних національних програм), ляжуть на плечі департаменту НАТО в МЗС», — стверджують Гетьманчук та Солодкий.

Окрім того, за даними експертів, у близькому майбутньому в парламенті буде представлено новий документ, який визначатиме нові засади зовнішньополітичного курсу України, і де буде закріплено позаблоковий статус нашої держави.

«За деякою інформацією, є кілька варіантів його (позаблокового статусу – ред.) фігурування в документі. Далеко не останнім українським дипломатам, скажімо, хотілося б, щоб це формулювання зводилося, максимум, до чогось на кшталт «Україна як де-факто позаблокова держава». Без жодних зобов’язань на майбутнє», – зазначили Гетьманчук та Солодкий.

Детальніше читайте в статті Альони Гетьманчук та Сергія Солодкого «Дуже особливий партнер НАТО» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі