Експерт: Українцям стали рідше відмовляти у шенгенських візах

Поділитися
Впродовж другої половини минулого року кількість відмов у наданні шенгенських віз українцям знизилась з 8% до 6,6%...

Впродовж другої половини минулого року кількість відмов у наданні шенгенських віз українцям знизилась з 8% до 6,6%. Про це у статті для «Дзеркала тижня» повідомила експерт Центру миру, конверсії та зовнішньої політики України Ірина Сушко. При цьому, за її інформацією, кількість багаторазових віз зросла з 30% до 39%.

«Між першим та другим етапами дослідження рівень відмов у наданні візи зменшився з 8% до 6,6%», — повідомила Ірина Сушко.

Перший та другий етапи дослідження проходили у липні та листопаді минулого року відповідно. Дослідження охоплювало країни «старого Шенгену» (Німеччину, Францію, Італію, Іспанію, Бельгію, Грецію) та «нового Шенгену» (Польщу, Угорщину, Чеську Республіку, Словаччину, Литву). Джерелом інформації стали 840 респондентів — українських претендентів на шенгенські візи.

«Частіше відмовляють у наданні візи консульства країн «старого Шенгену» — 9,6%, а в країнах «нового Шенгену» цей показник наближається до 5%. Порівняно з минулими роками, ситуація в цілому щодо Шенгену поліпшується, адже чотири-п’ять років тому відмовляли у 12–14% випадків», — відзначила Ірина Сушко.

За її словами, збільшилась і кількість виданих багаторазових віз на в’їзд до Шенгенського простору.

«У частині надання довгострокових та багаторазових віз спостерігається прогрес: якщо в липні минулого року консульства країн Шенгенської зони видавали близько 30% віз для багаторазового в’їзду, то, за даними листопадового дослідження, власників таких віз було вже 39%», — повідомила експерт.

Найбільше багаторазових віз, за даними дослідження, видали консульства Угорщини, де їх кількість в обох етапах моніторингу перевищувала 50%. Близько 45% респондентів консульств Польщі також виявилися власниками таких віз. Найменше позитиву за цим параметром спостерігається у консульствах Греції, де їх питома вага не перевищує 10%.

На думку Ірини Сушко, зростання питомої ваги багаторазових віз та зменшення кількості відмов протягом останнього півріччя є основою, на якій можливо почати переговорний процес про безвізовий режим між Україною та ЄС, в разі якщо українські політики припинять вимоги щодо відновлення візового режиму для громадян ЄС.

«Це створює підстави для поглиблення переговорного процесу в напрямі повного скасування візового режиму між Україною та ЄС — якщо тільки гарячі голови українського політикуму не зруйнують наявне вікно можливостей своїми невиваженими, популістськими діями на кшталт відновлення візового режиму для громадян ЄС чи порушенням існуючих зобов’язань з питань реадмісії», — констатувала експерт.

Детальніше читайте у статті Ірини Сушко «Візова політика ЄС в Україні: від заморозків до відлиги» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі