Експерт: Оцінка відмови від урану залежить від подальшого фінансування наукових досліджень

Поділитися
Майбутнє української ядерної енергетики залежить від наукових досліджень, і якщо відмова від вис...

Майбутнє української ядерної енергетики залежить від наукових досліджень, і якщо відмова від високозбагаченого урану посприяє фінансуванню відповідної сфери — то це правильний крок, заявив у коментарі для «Дзеркала тижня» директор Інституту фізики високих енергій і ядерної фізики Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» Анатолій Довбня.

На питання про те, чи підтримує вчений відмову України від високозбагаченого урану, учений заявив: «Задоволені ми чи ні, я зможу сказати, коли ми отримаємо фінансування».

При цьому він розповів про проект українських ядерників, що передбачає створення могутнього нейтронного джерела, необхідного для радикального удосконалення АЕС.

«Ми запропонували варіант потужного нейтронного джерела, основаного на лінійному прискорювачі електронів, що ми чудово вміємо робити, і підкритичній збірці, — повідомив учений. — Для чого воно нам потрібне? Для майбутнього атомної енергетики України. Від цього вона залежить на всі 100%. Ми придумуємо такі схеми в атомній енергетиці, які не потребують багатьох традиційних речей, необхідних сьогодні, не створюють проблеми з радіоактивними речовинами».

За словами вченого, роботи над проектом проводяться впродовж 10 років спільно з Арагонською національною лабораторією США, а сам проект може призвести до радикальних змін у ядерній енергетиці.

«На цій схемі ядерна енергетика набуде в майбутньому абсолютно іншого вигляду. Не буде великих відходів, не буде безлічі проблем, які стоять сьогодні перед Україною — наприклад, куди подіти відпрацьовані ТВЕЛи», — заявив учений.

Докладніше читайте в статті Тетяни Силіної «Високозбагачений візит» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі