Реалізація проекту газопроводу Nabucco, який щорічно забезпечуватиме Європу газом в обсязі 26–32 мільярди кубометрів з Азербайджану, Туркменістану і Узбекистану, може позбавити Європу від енергетичної залежності від «Газпрому». Таку думку висловив експерт Центру НОМОС Михайло Гончар в статті для «Дзеркала тижня».
За словами експерта, Nabucco має для європейців великий потенціал, розвиток якого залежить головним чином від політичної волі Євросоюзу і його окремих членів.
«Насправді треба вести мову про формат Південного газового коридору (ЮГК) з сумарним обсягом постачання газу в Європейський Союз до 120 млрд. куб.м. Nabucco — це в перспективі своєрідний колектор, куди повинні влитися потоки азербайджанського, туркменського (у разі появи Транськаспійського газопроводу), єгипетського, іракського і іранського газу з поетапним нарощуванням його потужності. Тоді ЮГК, в своєму повномасштабному розвитку, здатний стати однією з альтернатив російському газу», — вважає Михайло Гончар.
Крім того, експерт не розділяє побоювання низки європейських країн щодо того, що обсягів, які здобуває Азербайджан, не вистачить для наповнення труби і Nabucco не заповнюватиметься газом. Він відзначає, що реалізація таких проектів є багатоетапною, з поступовим нарощуванням потужності. У разі потреби Азербайджан зможе надати необхідну кількість газу у розмірі 8 млрд кубометрів в рамках першої черги Nabucco, упевнений експерт.
Газопровід Nabucco протяжність близько 3,3 тисяч км. повинен буде пройти по території Азербайджану, Грузії, Туреччини, Болгарії, Румунії, Угорщини, Австрії і Німеччини. Приблизна вартість реалізації цього проекту складає 8 млрд євро.
Докладніше читайте в статті Владимир Кравченко «Друге дихання Навуходоносора?» у свіжому номері «ДТ».