Дата — ніщо, зміст — усе

Поділитися
На даному етапі переговорів Києва і Брюсселя щодо нової поглибленої угоди йдеться не про можливу дату підписання документа, а про його зміст і якість...

На даному етапі переговорів Києва і Брюсселя щодо нової поглибленої угоди йдеться не про можливу дату підписання документа, а про його зміст і якість. Про це в Брюсселі в інтерв’ю українським журналістам після закінчення дев’ятого раунду переговорів щодо нової поглибленої угоди заявив глава української делегації, заступник міністра закордонних справ України Костянтин Єлисєєв.

«Я як глава делегації на цих переговорах хотів би чітко заявити: для нас найважливішим та превалюючим щодо нової угоди є не стільки дата підписання, скільки зміст, наскільки ця угода враховує національні інтереси України та інтереси національного товаровиробника. Тому що ключовий елемент цього документа — поглиблена зона вільної торгівлі», — цитує інформаційне агентство «Інтерфакс-Україна» главу української делегації.

Крім того, заступник міністра вважає, що «визначати будь-яку фінальну дату — не конструктивно». «Коли буде дата — ми вам чітко скажемо», — пообіцяв Костянтин Єлисєєв.

Водночас керівник української делегації заявив, що зміст нової поглибленої угоди Україна — Європейський Союз дає підстави говорити, що цей документ має бути угодою про асоціацію, на чому наполягає українська сторона. «Для мене абсолютно очевидно, що статус і назва угоди мають бути про асоціацію, тому що коли ми йдемо за принципом, що назва має визначатися змістом, то зміст саме такий — це угода про асоціацію», — сказав дипломат.

Костянтин Єлисєєв назвав «чіткими сигналами», котрі свідчать про це, такі положення розроблюваного документа, як співробітництво у сфері врегулювання кризових ситуацій, в енергетичній сфері, авіації, а також утворення поглибленої та розширеної зони вільної торгівлі. «Утворення зони вільної торгівлі означає поступову економічну інтеграцію України з ЄС», — додав він.

За словами високого чиновника, у ході нинішніх переговорів сторони досягли значного прогресу щодо преамбули, цілей та принципів угоди. «Залишилися політичні моменти, які ми будемо і далі обговорювати з Євросоюзом з тим, щоб знайти компромісні формулювання щодо так званих політичних аспектів угоди — визнання перспективи членства України в ЄС, про статус і назву угоди та про візовий діалог. На цих трьох питаннях і сконцентровано дискусію», — зазначив він.

Говорячи про позицію Києва щодо визнання перспективи членства в Євросоюзі, Костянтин Єлисєєв сказав: «Питання перспективи членства для нас — не питання купи чи продай. Для нас це — питання нашого внутрішнього розвитку, питання модернізації країни, це питання нашої державної політики. Тому в цьому плані наша позиція є абсолютно чіткою і послідовною — ми за те, щоб Європейський Союз визнав наше право як європейської країни, відповідно до договору ЄС, на перспективу членства. Україна як європейська країна має право подати заявку на членство в Євросоюзі».

Водночас, за словами заступника міністра, в Європейському Союзі з даного питання тривають внутрішні дебати. «Це дуже непростий процес, повірте мені. Але в нашій позиції ми наголошуємо: коли ми говоримо про європейську перспективу України, ми не говоримо, що це має бути автоматично і що це — обов’язок ЄС прийняти Україну. Має бути просто підтверджене право України як європейської нації. А коли і як це станеться, залежатиме від України — наскільки ми зможемо досягти всіх необхідних критеріїв», — підкреслив Костянтин Єлисєєв.

Крім того, він стверджує, що формулювання угоди як угоди про асоціацію в ЄС здобуває дедалі більше прибічників.

Відповідаючи на запитання агентства «Інтерфакс-Україна» про можливий вплив на переговірний процес внутрішньополітичної ситуації в Україні, заступник глави МЗС зазначив, що цей аспект не є предметом переговорів. «У наших переговорах ми концентруємося не на сьогоднішньому дні, а на середньостроковій перспективі. Що ж до впливу політичної ситуації на переговірний процес, то краще про це запитати європейську сторону, але у свою чергу я скажу: якби в Україні була повна політична гармонія та стабільність і парламент, який нормально функціонує, то позиція України була б сильнішою, — підсумував Костянтин Єлисєєв.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі