Всесвітній банк назвав основну причину смертності в Україні

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Основна причина смертності в Україні - серцево-судинні захворювання (ССЗ). Саме вони викликають 67% смертей у 2009 році. Такі дані оприлюднені в дослідженні Світового банку під назвою «Основні причини високого рівня смертності в Україні», текст якого має в своєму розпорядженні «Дзеркало тижня».
Основна причина смертності в Україні - серцево-судинні захворювання (ССЗ). Саме вони викликають 67% смертей у 2009 році. Такі дані оприлюднені в дослідженні Світового банку під назвою «Основні причини високого рівня смертності в Україні», текст якого має в своєму розпорядженні «Дзеркало тижня». На ішемічну хворобу серця та інсульт припадає більше 50%  хвороб і п'ята частина інвалідності в Україні. Хоча з 1995 року відсоток смертності від інсульту в Україні поступово зменшується, він до цих пір у два-три рази вищий, ніж в інших країнах Східної Європи. Ішемічну хворобу діагностували майже в чверті дорослого населення нашої країни. (Для порівняння: у 2005 році від ішемічної хвороби серця в Україні померло близько 40%, від інсульту - 13%, від цирозу печінки або отруєння - по 3%, від раку дихальних шляхів, СНІДу, туберкульозу - приблизно по 2%, від ДТП - 1,6%). Головні чинники розвитку ССЗ - ожиріння і високий кров'яний тиск. Такі складові способу життя, як куріння, надмірне вживання алкоголю, малорухливість і неправильне харчування, сприяють швидшому потраплянню людини до групи ризику. Докладніше читайте у свіжому номері «Дзеркала тижня» у статті Аліни Бажал «Українські хроніки: smertnost.gov».
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі