ВООЗ: Лише третина ВІЛ-інфікованих має доступ до антиретровірусних ліків

Поділитися
© blog.meccabingo.com
«Всесвітня організація охорони здоров'я та ЮНІСЕФ опублікували останній звіт щодо світової ситуації з боротьби зі СНІД. Згідно з отриманими даними лише третина ВІЛ-інфікованих планети мають можливість отримувати необхідну допомогу. Про це у вівторок, 28 вересня, повідомили ЗМІ.

Всесвітня організація охорони здоров'я та ЮНІСЕФ опублікували останній звіт щодо світової ситуації з боротьби зі СНІД. Згідно з отриманими даними лише третина ВІЛ-інфікованих планети мають можливість отримувати необхідну допомогу. Про це у вівторок, 28 вересня, повідомили ЗМІ.

Раніше світові лідери взяли на себе зобов'язання до кінця 2010 року забезпечити належне лікування всім інфікованим ВІЛ/СНІД, але цієї мети досягнуто не буде.

У звіті зазначено, що найбідніші країни мають набагато збільшити асигнування на боротьбу зі СНІД. При цьому, ВООЗ й ЮНІСЕФ сповістили, що ряд країн зробили істотний прорив у цій сфері, але все ще багато чого залишається не зробленим.

За оцінками фахівців, 5,25 млн людей у країнах, що розвиваються мають доступ до життєво важливих антиретровірусних ліків, які стримують розвиток СНІДу. Але реальна цифра тих, хто потребує ліків, дорівнює 14,6 млн чоловік.

«Деякі країни, такі як Руанда, на власному прикладі довели, що ліки від СНІДу можна зробити загальнодоступними. Навіть Зімбабве, незважаючи на економічну й політичну кризу, змогла за останній рік на 50% збільшити доступ до ліків. Великого прогресу досягнула й Південна Африка, незважаючи на те, що пізніше за інших взялася за вирішення цієї проблеми», - заявив керівник відділення ВООЗ з боротьби зі СНІДом Готфрід Хірншаль.

Вісім країн, серед яких Камбоджа, Куба й Руанда, зуміли домогтися того, що антиретровірусне лікування доступне всім, хто його потребує.

При цьому, як підкреслив доктор Хірншаль, «досягнення необхідно використовувати для закріплення успіху».

UNAIDS порекомендував країнам, де ситуація щодо поширення захворювання найбільш гостра, виділяти на її рішення від 0,5% до 3% державного бюджету. При цьому, згідно з даними дослідження, більшість країн, яких стосується ця проблема, не зуміли навіть дійти до цифри в 0,5%.

«Їм слід задіяти власні ресурси на додачу до одержуваної ззовні допомоги», - вважає доктор Хірншаль.

«Мільйони людей сьогодні живі завдяки вкладами, зробленим (у фонди боротьби зі СНІДом) за останні роки. Однак сьогодні багато програм опинилося під загрозою в зв'язку з глобальною економічною кризою», - йдеться в доповіді.

Найближчим часом буде повідомлено, скільки коштів виділять на боротьбу зі СНІД, туберкульозом, малярією заможні країни.

«Ми вже чули від деяких країн заяви, в яких було багато обіцянок, - підкреслив доктор Хірншаль, - однак уже тепер зрозуміло, що нас чекають важкі часи».

В Україні в 2009 році офіційно зареєстровано 19 842 хворих на СНІД, але експерти стверджують, що реальна цифра інфікованих набагато перевищує офіційні показники.

За матеріалами Би-Би-Си

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі