Дослідники з Єрусалимського університету у п'ятницю, 24 вересня, повідомили про успішні випробування нового методу боротьби з ВІЛ. Зокрема, було вивчено механізм, що призводить до самогубства клітин, уражених вірусом СНІДу.Дослідники з Єрусалимського університету у п'ятницю, 24 вересня, повідомили про успішні випробування нового методу боротьби з ВІЛ. Зокрема, було вивчено механізм, що призводить до самогубства клітин, уражених вірусом СНІДу.За словами керівника досліджень професора Авраама Лойтера, вчені з'ясували, що, потрапивши у клітину, вірус відтворює дві-три своїх копії. У ході експериментів медики примушували вірус множитися на 15-20 копій. Такого натиску клітина не витримувала і здійснювала оптоз - самоліквідацію разом з прибульцями.
Даний метод успішно був випробуваний у лабораторних умовах.
Нагадаємо, синдром набутого імунного дефіциту (СНІД) - стан, що розвивається на тлі ВІЛ-інфекції і характеризується падінням числа CD4 + лімфоцитів, множинними опортуністичними інфекціями, неінфекційними і пухлинними захворюваннями.
Методом молекулярної філогенії показано, що ВІЛ утворився у Західно-Центральній Африці наприкінці дев'ятнадцятого або на початку двадцятого століття. СНІД був вперше описаний Центрами з контролю і профілактики захворювань США у 1981 році, а його збудник, ВІЛ, був описаний на початку 1980-х.
Експерти склали карту розповсюдження ВІЛ/СНІДУ в Україні. Заступник директора Центру боротьби та профілактики ВІЛ/СНІДу в Україні Алла Щербинська розповіла про те, що лідерами із розповсюдження ВІЛ є Донецька та Дніпропетровська області. «Вони дихають їм у потилицю» - Одеська область, Крим та Київ. Торік було виявлено майже 20 тис. заражених ВІЛ українців. Серед них третина - жінки.
«За останні чотири роки змінилася картина щодо зараження ВІЛ. У 2006 році 45% хворих набували вірусу імунодефіциту людини через шприц, 35% заражалися статевим шляхом. Зараз, у 2010 році, картина змінилася з точністю до навпаки. Майже 44% заражаються ВІЛ через сексуальний контакт», - повідомила експерт.
Сьогодні майже 16 тис. ВІЛ-позитивних українців отримують безкоштовно антиретровірусну терапію. Хоча потребують подібного лікування 20 тис. осіб. Ця програма досить дорога - на забезпечення різними пігулками і лабораторними дослідженнями щорічно для цих 16 тис. ВІЛ-позитивних потрібно виділяти близько 200 млн. грн. «Серед людей, які отримують цю терапію, є і діти. Близько 90% малюків, які є носіями цієї інфекції, отримують це лікування. До речі, у 2009 році ВІЛ-позитивні жінки народили 3741 дитину. Тільки завдяки прийому подібних ліків більшість діток залишилися здоровими. У 4% малюків - вроджена ВІЛ-інфекція», - розповіла Алла Михайлівна.
До речі, ВІЛ спростовує стереотип про моральність жителів села. Зараз фахівці фіксують стрімке збільшення зараження вірусом імунодефіциту людини сільськими жителями.