У Росії перевищення епідемічних порогів захворюваності на грип зареєстровано у 14 регіонах Росії. В Україні за даними МОЗ, з початку вересня кількість хворих на грип і ГРВІ збільшилася майже вдвічі, із приблизно 26 000 до 47 000, і зараз кількість хворих у 10 контрольних містах становить 47 146.Епідемія грипу в Росії може розпочатися у листопаді-грудні, можливо, її вдасться уникнути, якщо росіяни будуть активно робити щеплення, повідомив глава Росспоживнагляду, головний державний санітарний лікар РФ Геннадій Онищенко.
Онищенко особистим прикладом вирішив переконати громадян РФ робити щеплення проти грипу. У четвер вранці керівництву Росспоживнагляду зробили щеплення.
«Якщо ми прищепимо 20% (населення країни) і більше, то я думаю, що у нас буде епідемія звичайнісінька», - сказав Онищенко журналістам.
За його словами, за існуючими у Росспоживнагляді прогнозами, пік захворюваності в цьому осінньо-зимовому сезоні може припасти на листопад-грудень.
Онищенко заявив, що літня спека і смог у Центральній Росії негативно відбилися на імунітеті людей. «Смог, звичайно, зіграє свою роль, як і все інше, але, перш за все спека», - повідомив Онищенко.
Глава Росспоживнагляду повідомив, що у Москві щеплення проти грипу зробили близько 1 млн осіб.
Головний державний санітарний лікар РФ повідомив, що всього у цьому сезоні щеплення за державні кошти зроблять більш ніж 28 млн російських громадян із так званих груп ризику.
Онищенко сказав, що грип H1N1 також відомий як свинячий грип буде переважати у загальній палітрі застудних захворювань. До нього, за словами Онищенко, у росіян поки «немає популяційного імунітету».
Глава Росспоживнагляду повідомив, що перевищення епідемічних порогів захворюваності на грип зареєстровано у 14 російських регіонах.
У той же час, Україна вже щосили грипує. За даними МОЗ, із початку вересня кількість хворих на грип і ГРВІ збільшилася майже у два рази, із приблизно 26 000 до 47 000, і зараз кількість хворих у 10 контрольних містах становить 47 146. При цьому значна частина хворих на грип (87%) - це діти.
Лікарі пояснюють це тим, що дорослі просто набагато рідше звертаються до лікаря.
Як розповів директор Центру грипу Олександр Гриневич, торік картина була приблизно такою ж, як зараз, але вже у кінці жовтня 2009 року почалися перші смерті через пневмонію, що стала ускладненням «свинячого грипу», який зараз наші лікарі називають пандемічним. Вже 30 жовтня МОЗ оголосив про епідемію "свинячого грипу". Тому лікарі радять зараз не втрачати пильності: не лінуватися сходити зайвий раз до лікаря, який може прослухати легені і бронхи, пити вітаміни і тримати ноги в теплі.
«Захворюваність невисока зараз завдяки сухій погоді - грип та ГРВІ люблять вогкість. Епідемічний поріг ми переступимо, швидше за все, у кінці жовтня - листопаді», - каже директор Київського центру клінічної імунології Олег Назар. Всього ж, за різними прогнозами, на грип у цьому сезоні перехворіє від 3,5 до 8 млн українців (у минулому - 7,7 млн).
Лікарі також рекомендують вакцинацію, вона підсилить опір організму інфекції.
«Зараз вакцина є лише у приватних клініках (коштує 110-168 грн. плюс 30-40 грн. за укол і 100-200 грн. - за попередню консультацію лікаря. - ред.). Здебільшого вони пропонують французьку вакцину «Ваксігрип», - говорить Гриневич. - До поліклінік поки не встигли завезти, з'явиться вона після 15 жовтня (вакцина також буде платною, але ані за укол, ані за прийом у лікаря платити не доведеться. - ред.)».
У регіонах теж закупити вакцину ще не встигли. «З облбюджету виділено близько 30 000 грн. на закупівлю вакцини. Але яку саме з п'яти і в кого купувати, ще не вирішили», - зазначила заступник головного санітарного лікаря Тернопільської області Нінель Цяпа.За матеріалами: Інтерфакс, Сегодня
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку