В Україні курять чоловіки-недоучки і жінки з вищою освітою

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
36% українців курять, 31% - щодня. Це вище середнього показника - 28,6% по Європейському регіону (за даними ВООЗ). Такі дані оприлюднені в дослідженні Світового банку під назвою «Основні причини високого рівня смертності в Україні», текст якого має в розпорядженні «Дзеркало тижня». Цікаво, що більш схильні до куріння, у тому числі щоденного, чоловіки з початковою освітою і жінки з вищою освітою.
36% українців курять, 31% - щодня. Це вище середнього показника - 28,6% по Європейському регіону (за даними ВООЗ). Такі дані оприлюднені в дослідженні Світового банку під назвою «Основні причини високого рівня смертності в Україні», текст якого має в розпорядженні «Дзеркало тижня». Цікаво, що більш схильні до куріння, у тому числі щоденного, чоловіки з початковою освітою і жінки з вищою освітою.Причому середній вік початку куріння серед щоденних курців знижується і на сьогоднішній день становить 16 років. Найменше щоденних курців на заході країни (24,6%), найбільше - на сході (34%). 80% щоденних курців - чоловіки. У молодшій віковій групі курців у чотири рази більше, ніж у старшій. 20% українців не відмовляють собі в надмірному вживанні або зловживанні алкоголем. Це явище більш поширене серед чоловіків (80%). Надмірне вживання або зловживання алкоголем починається змолоду (28% у віковій групі 18-29 років) і збільшується з віком, досягаючи пікових значень у віковій групі 40-49 років (26,7%), після чого починає знижуватися (що може свідчити про високу смертність питущих). Найбільше чоловіків, що надмірно вживають або зловживають алкоголем, належать до вікової групи 18-29 років (31,8%), найбільше жінок - до групи 40-49 років (35,8%). Кожен десятий українець малорухомий (тобто мало ходить пішки, їздить на велосипеді, працює вдома і  займається спортом тощо). Найбільше вражають високі показники (11%) малорухомого способу життя у віковій групі 18-29 років. Це, можливо, один з найвищих показників у регіоні (наприклад, у Чехії цей показник становить 3,7%, в Угорщині - 7,1%). 17% смертей у 2004 році були викликані такими факторами ризику як паління, зловживання алкоголем і порушення правил дорожньої безпеки. Зокрема, Україна займала друге місце за рівнем смертності від зловживання алкоголем (включно з алкогольним психозом) у всьому Європейському регіоні ВООЗ та поступається  першістю лише Естонії. Згідно з даними Світового банку, 94% цих смертей можна було б уникнути завдяки відповідній профілактиці. Докладніше читайте у свіжому номері «Дзеркала тижня» у статті Аліни Бажал «Українські хроніки: smertnost.gov».
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі