Раніше прем'єр-міністр Греції Георгіос Папандреу погодився покинути свою посаду. До призначення нових міністрів старий уряд планував у повному обсязі виконувати свої обов'язки, пише Associated Press.
Згідно з досягнутими раніше домовленостями, планувалося створити коаліційний уряд з участю опозиційної партії «Нова демократія», яку очолює Антоніс Самарас. Найбільш імовірним кандидатом на посаду голови тимчасового уряду, який пробуде при владі до парламентських виборів, називають колишнього віце-президента Європейського центробанку Лукаса Пападемоса.
Для Євросоюзу та інвесторів всього світу залишається відкритим більш нагальне питання: яких дій буде вживати нове керівництво країни в якості заходів погашення державного боргу.
У заслугу Г.Папандреу, як відзначають спостерігачі, варто віднести той факт, що він до останнього моменту свого прем'єрства підтримував ідею отримання допомоги від ЄС і введення нехай жорстких, але необхідних заходів бюджетної економії.
Нагадаємо, Греція повністю залежить у виплаті 360-мільярдного боргу від кредитів ЄС і МВФ, заморожених у даний час через політичну нестабільність. Якщо черговий транш не буде розморожено у найближчі тижні, Греції загрожує дефолт.
Минулої п'ятниці уряд Г.Папандреу отримав вотум довіри у парламенті, однак більшість, яку має у парламенті Соціалістична партія, знизилася до мінімуму. У цій ситуації уряд практично позбувся можливості проводити через парламент нові непопулярні заходи. Ідея Г.Папандреу про проведення референдуму у результаті не отримала необхідної підтримки, а також була відкинута лідерами країн ЄС.