Учені виявили, що молекули РНК змінюються набагато частіше, ніж уважала офіційна наука. Нові дані показують, що близько 97 відсотків усіх новосинтезованих молекул РНК проходять процес модифікації. Про це в понеділок, 8 листопада, повідомили спеціалізовані ЗМІ.Учені виявили, що молекули РНК змінюються набагато частіше, ніж уважала офіційна наука. Нові дані показують, що близько 97 відсотків усіх новосинтезованих молекул РНК проходять процес модифікації. Про це в понеділок, 8 листопада, повідомили спеціалізовані ЗМІ. Молекули РНК є своєрідними посередниками, які й реалізують в організмі кожної живої людини програми спадкової інформації. Завдяки спеціальним ферментам молекули мають можливість «читати» дані, що знаходяться в ДНК і трансформують їх у мову РНК. На наступній стадії інші ферменти розшифровують інформацію з РНК і використовують її як матрицю для синтезу білків.
Досить давно вчені помітили, що в деяких випадках новосинтезовані молекули РНК зазнають модифікацй - деякі з «літер» замінюються іншими.
Автори нової роботи вирішили оцінити, як часто в живих клітинах відбуваються подібні процеси. Вчені порівняли послідовності ДНК і РНК у 27 осіб, які надали свої генетичні дані для проекту «1000 геномів». Виявилося, що в середньому в кожної людини послідовності ДНК і РНК відрізняються в чотирьох тисячах генів.
На цей момент біологічний зміст цього процесу незрозумілий. Учені не знають, що відбувається з молекулами РНК після того, як вони зазнають модифікації.
У цей час автори перевіряють отримані результати іншими методами - вони не виключають, що поява модифікацій може бути пов'язана не з процесами, що відбуваються в клітинах, а з методами аналізу послідовностей.
Зовсім нещодавно інший колектив учених показав, що ще одне дивне клітинне явище є артефактом експерименту. Дослідники «викрили» існування в клітині безлічі молекул РНК, які синтезовані з послідовностей ДНК, що не містять гени.