Учені провели революційний експеримент зі стовбуровими клітинами. Їх було імплантовано в мозок пацієнта, що пережив інсульт. Експерти вважають, що це рішення, в разі успіху, допоможе повністю відновити клітини в зоні їхньої ураження.
До цього часу вчена спільнота припускала, що стовбурові клітини не зможуть диференціюватися в нейронах головного мозку. Таким чином, панівною була теорія, що нейрони дано організму на все життя й, як вважали, вони не відновлюються.
Через те, що стан пацієнта однієї з лікарень шотландського Глазго не поліпшувався протягом багатьох років, йому було імплантовано невелику порцію стовбурових клітин безпосередньо в мозок.
Чоловік, якому було зроблено операцію, виписався зі шпиталю, й лікарі говорять, що зараз він почуває себе добре. У той же час, наскільки успішною виявиться нова технологія, поки невідомо. Група медиків з Інституту неврології та психології Університету Глазго протягом двох років буде спостерігати за пацієнтом, щоб зрозуміти, чи успішним є цей метод лікування.
«У ході клінічних випробувань ми маємо намір простежити, наскільки безпечною й припустимою є операція з імплантації стовбурових клітин, що вимагає уважного спостереження за станом пацієнта», - сказав професор Кіт Мюїр з Університету Глазго.
Стовбурові клітини є ранньою стадією розвитку клітин. Їх можна перетворити на клітини будь-яких тканин організму. Сучасна медицина навчилася не лише вирощувати стовбурові клітини з їхньої невеликої кількості, взятої з організму, але і трансплантувати їх.
За матеріалами Би-Би-Си