У Тернопільській області 700 ФАПів перетворять на добре оснащені медичні заклади

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
У Тернопільській області діє понад 700 фельдшерсько-акушерських пунктів, які будуть перетворені на сучасні медичні заклади. Вже відкрито п’ять центр первинної медико-санітарної допомоги.

В Тернопільській області 1050 сіл, і в п’яти вже відкрито п’ять центрів первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД). Крім того, в області діє понад 700 фельдшерсько-акушерських пунктів (ФАП), які із часом будуть перетворені на сучасні, добре оснащені медичні заклади.

Про це в інтерв’ю ZN.UA заявив ректор Тернопільського медичного університету Леонід Ковальчук.

«Вже третій рік я очолюю комісію обласної ради з питань реформування охорони здоров’я Тернопільщини, - розповів він. - Особливу увагу приділяємо первинній медицині і, зокрема, сільській. Визначили чіткі критерії: там, де мешкає до 300 осіб, - має бути медпункт і один медичний працівник. Якщо село більше - потрібен ФАП з відповідним штатом. Усі ці заклади об’єднають у лікарські амбулаторії, які у свою чергу утворять центр первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД). Їх слід відокремити від стаціонарних відділень і надати статус юридичної особи. Чому? Якщо вони й надалі будуть при стаціонарах, то й фінансуватимуться за залишковим принципом - коштів вистачатиме лише на зарплату та комунальні платежі. Коли ж гроші їм виділятимуть окремо - вони розвиватимуться».

Ковальчук також підкреслив, що додаткові фінансові вкладення не потрібні: «Найбільша проблема - ефективне використання наявних коштів. На кожен медичний заклад, який ми відкрили, було витрачено в середньому 700 тис. гривень».

Він також наголосив, що якщо в кожному районі створюватимуть бодай п’ять закладів первинної ланки, то за рік в області їх з’явиться мінімум 85. «Уже за десять років проблема вирішиться - сучасні медпункти і амбулаторії сімейної медицини працюватимуть у кожному селі», - вважає ректор.

Відповідаючи на запитання про те, де взяти додаткові 10-15% для розвитку первинної ланки, Ковальчук сказав: «За рахунок скорочення стаціонарів, де половина ліжок - зайві».

Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв’ю Ольги Скрипник з Леонідом Ковальчуком. !zn

Читайте також:

Медуніверситетам замінили «дах»

Передача Табачнику медуніверситетів порушує закон та загрожує паралічем системи охорони здоров’я

За держзамовленням до медуніверситету Богомольця у 2011-мувступило менше 20% киян

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі