Голова міністерства вважає, що оголошувати про нормалізацію ситуації поки що рано, однак позитивна тенденція вже очевидна. При цьому Д.Бар підкреслив, що виключати смертельні випадки в зв'язку із заражених бактерій поки передчасно.
Число заражених кишковою паличкою, за даними на 6 липня, склало майже 2,5 тисячі осіб. З них 2325 випадків сталися у Німеччині, інші - ще у 12 країнах Європи. У частини хворих розвинувся гемолітичний уремічний синдром (ГУС), при якому через руйнування еритроцитів спостерігається гостра ниркова недостатність і неврологічні порушення.
Кишкова паличка (Escherichia coli) має різні різновиди (серотипи), багато з яких є звичайною частиною нормальної флори людського кишечника. Серотип O104:H4, що викликав епідемію, на думку фахівців, є мутантом. Тим не менше, під час досліджень, з'ясувалося, що бактерія чутлива до багатьох антибіотиків.
Як повідомлялося, кишкова інфекція у Європі споконвічно була зафіксована на півночі Німеччини. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), випадки захворювання зареєстровано вже у десяти країнах Європи. Повідомлялося
також про смерть одного пацієнта у Швеції.
Спершу експерти вважали, що джерелом хвороби стали імпортовані з Іспанії огірки, помідори і салат. Проте у результаті вчені не змогли отримати доказів того, що джерелом кишкової інфекції в Європі стали овочі. Тим не менше, багато країн призупинили ввезення овочів з країн Євросоюзу.
Сьогодні, 6 червня, влада Німеччини вважає, що найбільш вірогідною причиною спалаху інфекції кишкової палички E.coli могла стати пророщена соя.