У Кембриджі проводяться перші клінічні дослідження нового методу лікування раку підшлункової залози, який показав багатообіцяючі результати під час перших тестів.
Вчені з'ясували, що поєднання відомого антиракового препарату гемцитабіну з експериментальним лікарським препаратом під назвою MRK003 запускає в організмі миші ланцюгову реакцію, яка у кінцевому підсумку призводить до загибелі ракових клітин.
У даний час проводяться клінічні випробування цього методу лікування на людях.
Британський фонд ракових досліджень заявив, що дослідженням в області раку підшлункової залози тепер віддається пріоритет через те, що статистика виживання при цьому захворюванні вкрай низька.
Прогнозований термін життя після постановки діагнозу складає у разі раку підшлункової залози зазвичай менше шести місяців.
Останні дані щодо Англії свідчать, що тільки 16% пацієнтів залишаються живими протягом 12 місяців після діагнозу.
Професор Данкан Джодрелл, який очолює випробування у Кембриджському університеті, повідомив, що результати цих важливих досліджень тепер будуть клінічно тестувати з метою перевірки, чи є вони новим методом лікування раку підшлункової залози.
«Знадобиться час, аби зрозуміти, наскільки успішним цей метод виявився при лікуванні людей», - сказав він.
У рамках першого етапу клінічних випробувань буде залучено 60 пацієнтів з розвиненою формою раку підшлункової залози. !zn
Читайте також
ВООЗ: Мобільні телефони можуть бути причиною раку
ВООЗ: Основні причини смертей у світі - рак, хвороби серця і діабет
ВООЗ визначив країну, яка найбільше п'є
Гендиректор ВООЗ заперечує змову з фармацевтами під час епідемії свинячого грипу