Розроблено синтетичний гель, що швидко затягує значні рани

Поділитися
В Університеті Меріленда (США) створено синтетичний гель, який за лічені хвилини зарубцьовує глибокі рани. Субстанція, виготовлена з води і акриламіду, активує виділення білка згортання крові, відомого як «фактор VII».
В Університеті Меріленда (США) створено синтетичний гель, який за лічені хвилини зарубцьовує глибокі рани. Субстанція, виготовлена з води і акриламіду, активує виділення білка згортання крові, відомого як «фактор VII».«Достатньо просто прикласти його до поверхні рани», - пояснює автор винаходу Брендан Кейсі. Гідрогель аж ніяк не новина, але більшість виготовляється з біологічних матеріалів (наприклад, з хітину - похідного глюкози, що міститься в клітинних стінках більшості грибів і деяких водоростей, а також у зовнішній оболонці членистоногих і черв'яків). Недолік цих гелів у дорожнечі, бо біоматеріали повинні бути зібрані, очищені і зберігатися в певних умовах, а також у більшій сприйнятливості до вірусів. Новий - синтетичний - гідрогель, за словами Кейсі, можна виготовляти у величезних кількостях в лабораторних умовах. Ціна дози становитиме близько $10. При цьому новинка здатна витримувати екстремальні температурні коливання. В ході випробувань на вівцях вона зупиняла кровотечу з рани довжиною 5 см і глибиною 1 см за дві хвилини - в легенях і за 4-5 хвилин - у печінці. «Гідрогель може стати в нагоді і солдату в Афганістані, і вченому в Арктиці, причому турбуватися про термін придатності в більшості випадків не треба, - підкреслює Брендан Кейсі. - Але перш за все він буде необдіний у бідних країнах, де багато людей вмирають через втрату крові, не маючи доступу до коагулянту». Згортанню крові сприяють позитивний заряд полімеру і жорсткість матеріалу (гель виглядає як сухе желе), але як саме він працює, залишається незрозумілим. Поки на це питання не буде знайдено відповіді, гель не вийде на ринок. Результати дослідження були представлені на осінній конференції Американського хімічного товариства.

За матеріалами Компьюленты

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі