Путін вимагає від міністрів кинути палити

Поділитися
Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін, який відомий своїм тим, що веде здоровий спосіб життя, закликав міністрів, що палять, показати особистий приклад співвітчизникам і відмовитися від цигарок. З такою заявою він виступив у вівторок, 5 жовтня, на засіданні президії уряду.
Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін, який відомий своїм тим, що веде здоровий спосіб життя, закликав міністрів, що палять, показати особистий приклад співвітчизникам і відмовитися від цигарок. З такою заявою він виступив у вівторок, 5 жовтня, на засіданні президії уряду.На ньому саме обговорювалася концепція боротьби з тютюнопалінням. Почувши від міністра охорони здоров'я і соціального розвитку Тетяни Голікової про те, що в Росії палять 43,9 мільйона осіб, Володимир Путін зазначив: «Це дуже багато». «А хто з членів уряду палить? Раз, два, три. Ось бачите, у нас показники кращі, ніж у цілому по країні, - додав прем'єр, маючи на увазі процентне співвідношення курців і членів уряду, що не палять. - Вони, напевно, візьмуть зобов'язання, що будуть кидати курити? Особистим прикладом треба боротися». Журналісти спостерігали за засіданням президії біля екрану моніторів із прес-центру і не могли бачити, до кого саме звертався Володимир Путін, оскільки оператор показував тільки самого прем'єра. Однак відомо, що завзятим курцем є міністр закордонних справ Сергій Лавров. Так, у 2003 році ЗМІ писали, що він хотів опротестувати рішення генерального секретаря ООН Кофі Аннана заборонити куріння у штаб-квартирі організації. Нагадаємо, у кінці минулого тижня стало відомо, що Володимир Путін підписав концепцію, яка передбачає повну заборону на паління в громадських місцях упродовж найближчих п'яти років. В якості першого кроку протягом наступного року повинен бути розроблений закон про повну заборону реклами тютюнових виробів на будь-яких носіях; цей закон може набути чинності в 2012 році. Також у концепції, підписаній Путіним 23 вересня, але опублікованій у п'ятницю, 1 жовтня, пропонується підвищувати акцизи на тютюн до європейського рівня. За даними, наведеними в концепції, 80% населення Росії піддається пасивному курінню, активно палять 53-80% чоловіків у різних регіонах країни, 13-47% жінок, 28-67% юнаків і 15-55% дівчат. Незважаючи на очевидно високий рівень куріння, в останні роки російські власті здійснили низку кроків, спрямованих на боротьбу з цим явищем. Реклама тютюнових виробів на телебаченні та радіо була заборонена у 1996 році, зовнішня реклама - з 2007. З цього року на упаковках із цигарками з'явилися великі написи з недвозначними попередженнями про шкоду куріння, аналогічними відповідним етикеткам в країнах Євросоюзу, зокрема - «паління вбиває». Надалі уряд заборонить «описи, які прямо чи опосередковано створюють помилкове враження про те, що визначений тютюновий виріб є менш шкідливим, ніж інші», мовиться у концепції. Це означає, що цигарки більше не можна буде продавати як «легкі», «ультра-легкі», «м'які», «з низьким вмістом смол» і асоціювати їх з харчовими або лікарськими продуктами: «вишня», «шоколад», «м'ята» тощо. Заборона на паління в місцях масового скупчення людей і в усіх закритих приміщеннях, окрім квартир, вже діє у країнах ЄС, буде вводитися в Росії поетапно до 2015 року.

За матеріалами: Інтерфакс, Бі-бі-сі

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі