"Я переконана, що без переходу на страхову медицину реформа взагалі неможлива", - сказала вона.
У той же час, вона зазначила, що медустановам країни, безумовно, необхідний підготовчий період для таких радикальних змін.
Т.Бахтєєва нагадала, що в парламенті зареєстровано законопроект "Про фінансування охорони здоров'я та обов'язкове соціальне медичне страхування". Він, зокрема, передбачає об'єднання трьох основних джерел фінансування: бюджету, обов'язкового медичного страхування та добровільного медичного страхування.
"Хочу відзначити, що реформа не знімає відповідальності з держави за здоров'я своїх громадян, а страхові внески стануть лише додатковим джерелом надходжень. Держава і надалі дбатиме про пенсіонерів, інвалідів та малозабезпечені верстви населення", - вважає вона.
За словами Т.Бахтєєвої, якщо вдасться реалізувати задумане на практиці, фінансування вітчизняної системи охорони здоров'я вийде на якісно новий рівень і складе 5-10% ВВП.
Варто відзначити, що раніше в інтерв'ю «Дзеркалу тижня. Україна» перший заступник голови адміністрації президента Ірина Акімова повідомила, що у найближчі роки в Україні буде вдосконалюватися бюджетна система охорони здоров'я та переходу на страхову медицину не буде.
За матеріалами «Інтерфакс-Україна»