Пасивне куріння негативно впливає на пам'ять

Поділитися
Ґрунтуючись на проведених дослідженнях, група британських учених дійшла до висновку, що пасивний вплив тютюнового диму призводить до скорочення перспективної пам'яті.

Люди недооцінюють небезпеку пасивного куріння, констатують співробітники Нортумбрійського університету. Вони встановили, що пасивне куріння негативно впливає на перспективну пам'ять людини.

Вони повідомили, що перспективна пам'ять відповідає за запам'ятовування запланованих на певний час дій. Її погіршення вони поспостерігали в ході експерименту. У дослідженні брали участь 27 курців, 27 пасивних курців і 29 осіб, що не піддаються регулярному впливу тютюнового диму (всім від 18 до 30 років).

Пасивні курці в середньому контактували з димом по 25 годин на тиждень протягом 4,5 років. Стан усіх учасників оцінювалася за допомогою Кембриджського тесту перспективної пам'яті. У розрахунок брався також вік, IQ, прийом ліків.

Найвищі показники перспективної пам'яті відзначалися у третьої групи, не контактувати з димом зовсім. А ось у активних і пасивних курців вони виявилися знижені на 30% і 20% відповідно. Вчені підкреслюють: контакт з тютюновим димом може негативно відбитися на когнітивних функціях людини, таких як пам'ять, увага, мислення, які йому потрібні в повсякденному житті. !zn

Читайте також:

Закон про тотальну заборону куріння набуде чинності через півроку

Вчені пояснили, як паління протистоїть хворобі Паркінсона

Алкоголь і куріння ніяк не впливають на репродуктивні здібності чоловіків

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі