Відмова від куріння корисна для здоров'я, але призводить до деяких труднощів, наприклад, збільшення ваги. Принаймні, так вважалося до цих пір. У результаті дослідження американськими вченими був виявлений процес, за допомогою якого нікотин підсилює відчуття ситості: це відкриття здатне допомогти не набирати ваги тим, хто кидає курити, пише El Mundo з посиланням на публікацію журналу Science.
«На жаль, при палінні знижується вага, тому багато людей, які піклуються про свою зовнішність, вирішують продовжувати палити, щоб не погладшати, - констатує професор факультету психіатрії Єльського університету і автор дослідження Марина Р. Пічетт. - Отримані результати становлять великий інтерес, оскільки вони можуть спонукати таких курців назавжди відмовитися від шкідливої звички без ризику погладшати».
Про те, що нікотин пригнічує апетит, було відомо і раніше, а професору Пічетт вдалося з'ясувати, що це відбувається тому, що нікотин активує серію нейронів, безпосередньо пов'язану з почуттям насичення. «Гіпоталамус - відділ мозку, куди надходять сигнали з нашого шлунку про те, чи потрібні нам ще продукти чи ми вже отримали достатньо калорій, - наводить слова Пічетт видання. - Ми з'ясували, що нікотин стимулює ряд поверхневих рецепторів, які, у свою чергу, активують серію нейронів гіпоталамуса, які пригнічують апетит».
За визнанням іншого учасника дослідження, Йена Мінера, ці дані «допомагають зрозуміти механізми, пов'язані із залежністю, вагою і тютюнопалінням, і дозволяють знайти терапевтичні засоби на основі агентів нікотину, тобто хімічних речовин, дія яких аналогічна дії нікотину, що запобігають збільшення ваги при відмові від куріння».
Пічетт відзначає, що це відкриття може бути використане не тільки для того, що допомогти людям кинути курити, але і для розробки нових лікарських засобів, що дозволяють боротися із зайвою вагою і некурящим людям.