Косово: Медиків звинувачують у контрабанді донорських нирок

Поділитися
© Livescience.com.
Прокурори місії Євросоюзу в Косові звинуватили сім осіб, у тому числі лікарів і чиновника міністерства охорони здоров'я, в контрабанді донорських нирок.

Прокурори місії Євросоюзу в Косові звинуватили сім осіб, у тому числі лікарів і чиновника міністерства охорони здоров'я, в контрабанді донорських нирок.

За інформацією Eulex (місія ЄС з законності та правопорядку в Косові), органи були вилучені в 2008 році в приватній клініці Medicus в Пріштіні в приблизно 20 громадян різних країн, у тому числі Казахстану, Молдови, Росії та Туреччини.

Донорам, які, як сказано в обвинувальному висновку, "жили в крайній бідності або переживали гострі фінансові негаразди", обіцяли по 14,5 тис. євро за нирку, але нічого не заплатили.

До злочинної групи входили п'ять жителів Косова, один турок і один ізраїльтянин - ці двоє оголошені в міжнародний розшук через Інтерпол.

Обвинувальний висновок подано до окружного суду в Пріштині в жовтні, що став підсумком розслідування, розпочатого поліцією ООН та Косова ще в 2008 році, коли приватна клініка була закрита. За косовськими законами, вилучення і трансплантація органів заборонені.

Справа почалася з того, що в аеропорту Пріштини звернули увагу на громадянина Туреччини з характерними ознаками втоми. Як було встановлено, у нього вилучили одну з двох нирок і пересадили її громадянину Ізраїлю.

"Потерпілих вербували в інших країнах, потім транспортували і брали в аеропорту Пріштини з помилковими обіцянками виплат за вилучення нирок", - говориться в обвинувальному висновку, підписаному прокурором Джонатаном РАТЕЛ.

Клієнти клініки за донорські нирки платили від 80 тис. до 100 тис. євро, стверджують прокурори.

Керував угрупованням, як стверджується, косовський хірург. Саме він найняв турецького лікаря, який допомагав проводити операції з пересадки нирок у Косові; ізраїльський громадянин займався організаційною роботою: підбирав і привозив донорів і переводив платежі одержувачів органів.

Ніхто з обвинувачених на даний час не знаходиться під вартою. Вони були затримані на 30 днів у листопаді 2008 року, після чого звільнені з-під арешту, заявивши, що не визнають провину.

У Косові довгий час обговорювалася інша історія, пов'язана з контрабандою органів: стверджувалося, що в 1999 році, під час війни з сербськими урядовими військами, бойовики Армії визволення Косова вилучали органи у захоплених сербів, яких потім вбивали.

На даний момент Косово визнають як незалежну державу 71 країна, проте Сербія, від якої ця територія відкололася, відмовляється визнати її незалежність, і в цьому Белград підтримує, зокрема, Росія.

Місія Eulex була розпочата в грудні 2008 року, в ній працює 3 тисячі людей, вони мають право наглядати за діяльністю косовських правоохоронних органів і вилучати в  них особливо важливі справи.

За матеріалами:BBC Russian

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі