Київські поліклініки влітку залишилися без реактивів для тестування на ВІЛ

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
За інформацією «Дзеркала тижня», цього літа київські поліклініки залишилися без реактивів, необхідних для визначення ВІЛ-інфекції. Навіть вагітним жінкам доводилося проходити відповідне тестування не у поліклініках, а у небагатьох міських кабінетах довіри, разом із представниками груп ризику.
За інформацією «Дзеркала тижня», цього літа київські поліклініки залишилися без реактивів, необхідних для визначення ВІЛ-інфекції. Навіть вагітним жінкам доводилося проходити відповідне тестування не у поліклініках, а у небагатьох міських кабінетах довіри, разом із представниками груп ризику.«Проблема була, - визнав у коментарі «ДТ» Олександр Юрченко, головний лікар клінічної лікарні №5, в якій знаходиться Київський міський центр профілактики і боротьби з ВІЛ/СНІД. - Вона є і сьогодні. При тому, що тест-системи на ВІЛ, куплені торік, в Україні закінчилися в різний час в залежності від регіону (у Києві - на початку червня), державну закупівлю досі не зроблено. У кінці червня був закінчений тендер щодо Головного управління охорони здоров'я, і з початку липня ми використовуємо тести, куплені за кошти місцевого бюджету». За словами медика, ідея направляти вагітних жінок особисто здавати аналізи в кабінети довіри була наслідком нерозторопності співробітників жіночих консультацій. «Ганяти вагітних жінок до кабінетів довіри, щоб вони знаходилися там серед людей із групи ризику і створювали черги, не було необхідності. Можна було набрати в консультації 20 аналізів і направити до нас. Але жінкам цього навіть не пропонували - зайва праця», - заявив Юрченко. Факт перебоїв із постачаннями реактивів для визначення ВІЛ-інфекції визнав і Володимир Загородній, в.о. начальника Головного управління охорони здоров'я міста Києва. «Для дослідження крові не вистачало реактивів. З коштів місцевого бюджету, наскільки це дозволяє, ми зараз закупили тест-системи, щоправда, більше для центру СНІДу та обстеження вагітних. Хоча є й інші обов'язкові категорії. Наприклад, призовники. Ми зараз займаємося цим питанням, щоб збоїв не було. Але періодично проблема виникає, і нічого особливого в цьому немає. Пов'язана вона з неритмічністю забезпечення: з одного боку, щодо проведення тендерів, а з іншого - з обмеженими фінансовими ресурсами», - заявив він в коментарі. Детальніше читайте у статті Алли Котляр «Заморожені аналізи на ВІЛ» у свіжому номері «ДТ».
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі