Кабмін запропонував заборонити рекламу ліків та медпрепаратів

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Рекламувати лікарські засоби можна буде тільки у спеціалізованих виданнях, призначених для медичних установ та лікарів, а також на семінарах, конференціях, симпозіумах з медичної тематики. В інших випадках реклама ліків заборонена.

Кабінет міністрів України пропонує парламенту заборонити рекламу лікарських засобів, медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування та реабілітації.

Відповідна ініціатива викладена в урядовому законопроекті №10563 "Про внесення змін до деяких законів України про заборону реклами лікарських засобів", який зареєстровано у Верховній Раді 5 червня.

Згідно з документом, розміщення реклами лікарських засобів допускається лише у спеціалізованих виданнях, призначених для медичних установ та лікарів. Окрім того, реклама може поширюватися на семінарах, конференціях, симпозіумах з медичної тематики. В інших випадках реклама ліків заборонена.

Законопроектом передбачається, що контроль над дотриманням законодавства про рекламу ліків покладається на Державну службу України з лікарських засобів (Держлікслужбу).

Кабінет міністрів також розробив ще три законопроекти, спрямовані на регулювання фармацевтичного ринку. Зокрема, пропонується ввести ліцензування діяльності з імпорту у країну лікарських препаратів і активних фармацевтичних інгредієнтів (АФІ).

Відповідна ініціатива викладена у законопроекті №10562 "Про внесення змін до деяких законів України (щодо ліцензування імпорту лікарських засобів і визначення терміну "АФІ")", зареєстрованому в парламенті 5 червня.

Документом передбачено, що ліцензування імпорту ліків вводиться з 1 березня 2013 року, АФІ - з 1 січня 2015 року.

Окрім того, Кабмін пропонує суттєво посилити відповідальність за фальсифікацію ліків і контрабанду фальсифікату, наркотиків.

Відповідна ініціатива викладена в законопроекті №10561 "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення відповідальності за фальсифікацію чи оборот фальсифікованих лікарських засобів", зареєстрованому у парламенті 5 червня.

Документом пропонується збільшити термін тюремного ув'язнення за контрабанду наркотиків, або фальсифікованих ліків з 3-8 років до 8-10 років з конфіскацією майна, при повторному, або груповому злочині - з 5-10 років до 10-12 років з конфіскацією майна. При здійсненні контрабанди в особливо великих розмірах покарання збільшується з 8-12 років ув'язнення до 12-15 років з конфіскацією майна.

Уряд пропонує карати громадян за виготовлення та участь в обороті фальсифікованих ліків позбавленням волі на термін 5-8 років, за обтяжуючих обставин - на 8-10 років. Раніше максимальним покаранням за такий злочин було позбавлення волі на 3 роки, за обтяжуючих обставин - на 5 років.

З ініціативи уряду, виготовлення та участь в обороті фальсифікованих ліків, яке призвело до смерті пацієнта, повинно каратися тюремним ув'язненням від 10 до 15 років або довічним ув'язненням. Раніше максимальним покаранням за такий злочин був термін 10 років.

Згідно з законопроектом, особа, яка добровільно здала фальсифіковані ліки і вказала джерело їх походження, звільняється від кримінальної відповідальності.

Окрім того, документ вводить кримінальну відповідальність за порушення порядку доклінічного вивчення, клінічних випробувань та державної реєстрації лікарських засобів. При такому порушенні, винний може бути позбавлений волі на 5-8 років і позбавлений права займати певні посади на термін до трьох років.

Окрім цього, Кабінет міністрів пропонує ввести низку обмежень для співробітників лікувально-профілактичних установ та аптек.

Відповідна ініціатива викладена в законопроекті №10560 "Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров'я щодо встановлення обмежень під час здійснення професійної діяльності керівниками та працівниками лікувально-профілактичних і фармацевтичних установ професійної діяльності", зареєстрованому в парламенті 5 червня.

Документом забороняється співробітникам лікувально-профілактичних установ та аптек отримувати від продавців та виробників ліків будь-яку винагороду, зразки продукції, (виняток: проведення клінічних досліджень медпрепаратів), рекламувати ліки.

Окрім того, медпрацівникам забороняється при призначенні лікування вказувати назви ліків конкретного виробника без наведення їхньої міжнародної незапатентованої назви. У свою чергу, фармацевтам забороняється приховувати наявність більш дешевих медпрепаратів з аналогічною незапатентованою назвою.

Як повідомлялося, за рішенням Держлікслужби вивіски аптек з 1 липня 2012 року не повинні містити інформацію, що носить рекламний характер.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі