Україна має намір в перспективі, але не раніше 2014 року, відмовитися від повної заборони продажу ліків через інтернет-аптеки, повідомив глава Державної служби України з лікарських засобів Олексій Соловйов.
"Є намір у майбутньому розробити спеціальні вимоги до таких аптек, щоб спростити доступ до ліків, поставивши цей бізнес у жорсткі рамки", - сказав він на "гарячій лінії" урядової газети "Урядовий кур'єр", опублікованій в середу, 11 квітня.
"Реалізувати цей задум можна буде не раніше 2014 року. До цього необхідно вивчити відповідний досвід європейський країн", - додав глава відомства. За його словами, в Європі тільки 20% країн дозволяє інтернет-продаж ліків. "Ми теж хочемо приєднатися до цього переліку, щоб збільшити доступність ліків перш за все з точки зору цінової політики", - зазначив Соловйов.
Продавати ліки через інтернет з 2012 року заборонено
Він також повідомив, що до кінця 2012 року в Україні будуть ліквідовані всі аптечні кіоски, які сьогодні, найчастіше, є джерелом реалізації неякісної та фальсифікованої продукції. Глава Держлікслужби уточнив, що таких кіосків залишилося всього 1500, або близько 10% всіх аптек.
Соловйов повідомив, що в середньому навантаження на одну аптеку в українських містах складає 2,3 тис. осіб, у сільській місцевості - до 3,15 тис., що приблизно відповідає європейським показникам.
"Проблема фізичної доступності ліків в Україні майже вирішена", - вважає глава відомства, уточнюючи, що у сільській місцевості необхідно довести цей показник до 2,7-2,8 тис. За його словами, з цією метою Держлікслужба спрямовує свої регуляторні механізми на зниження вимог до аптечних установ у селі без втрати якості обслуговування, щоб за рік-два досягти зазначеного вище цільового показника.
Згідно з даними відомства, кількість аптек та аптечних пунктів в Україні у 2010 році зросла з 12,3 тис. і 5,26 тис. до 13,12 тис. і 5,39 тис. відповідно. У 2011 році їхня кількість збільшилася до 14,35 тис. і 5,46 тис. При цьому кількість аптечних кіосків та складів скоротилася відповідно з 4,98 тис. і 623 на початок 2010 року до 2,13 тис. і 567 - на початок цього року. !zn
Читайте також:
ЄС посилить боротьбу з фальшивими медикаментами
В Україні будуть відшкодовувати вартість ліків і введуть референтні ціни на них
Відшкодовувати вартість ліків будуть тільки важкохворим українцям