Фахівці з Массачусетського технологічного інституту отримали від наукового оборонного агентства DARPA і Національного інституту здоров'я США замовлення на розробку симулятора людського організму, який дозволить підвищити ефективність і темп фармацевтичних випробувань.
В рамках проекту BIO-MIMETICS буде створено електромеханічний симулятор організму людини, який дозволить спостерігати за різними реакціями на лікарські препарати. Дана платформа буде імітувати людську фізіологію в лабораторних умовах, використовуючи для цього масив мікрофлюідних чіпів, електронних систем управління, людських живих клітин і тканин.
Модель буде імітувати роботу системи кровообігу, імунної та ендокринної систем, шлунково-кишкового тракту, шкіри, а також кістково-м'язової, нервової, репродуктивної, дихальної та сечовидільної систем.
Метою даної програми є створення універсальної платформи, здатної точно спрогнозувати наслідки застосування того або іншого лікарського препарату або токсичних речовин. Завдяки новій технології виробники ліків зможуть оперативно проводити тестування нових препаратів і швидше та безпечніше переходити до клінічних випробувань. Таким чином, перспективні ліки, які рятують від багатьох небезпечних хвороб, будуть з'являтися на прилавках аптек набагато раніше. !zn
Читайте також:
На українцях щорічно тестують 300 нових медичних препаратів
В Україні за підробку ліків будуть саджати на 8 років
Дітям заборонять купувати ліки в аптеках
Азаров пообіцяв здешевлення ліків мінімум на 20%