Епідемія холери на Гаїті забрала життя вже 250 осіб

Поділитися
Спалах холери в центральній частині Гаїті вже забрала життя 250 чоловік. Близько трьох тисяч людей госпіталізовано. Зафіксовано перші п'ять випадків захворювання на холеру в столиці держави Порт-о-Пренс. Про це в неділю, 24 жовтня, повідомили ЗМІ.
Спалах холери в центральній частині Гаїті вже забрав життя 250 осіб. Близько трьох тисяч людей госпіталізовано. Зафіксовано перші п'ять випадків захворювання на холеру в столиці держави Порт-о-Пренс. Про це в неділю, 24 жовтня, повідомили ЗМІ. На цей час захворювання зафіксували в департаменті Артібоніт на Центральному плато в центральній частині країни й в східному районі Мірболе. Влада робить усе можливе, щоб локалізувати поширення холери. Експерти побоюються, що кількість жертв різко зросте, якщо захворювання добереться до таборів, у яких розміщено близько 1,3 млн гаїтян, що постраждали від серйозного землетрусу, який пройшов на Гаїті в січні. Через катастрофу загинуло 250 тисяч людей і ще півтора мільйона залишилися без даху над головою. Небезпеки додають умови, в яких живуть люди, що пережили землетрус. Вони мешкають у наметових містечках з поганими санітарними умовами й мінімальним доступом до чистої питної води. Саме відсутність води, яка призвела до того, що люди стали пити її прямо з річки Артібоніт, могла викликати спалах холери, вважає влада. «Я можу підтвердити, що це холера, - сказав Президент Преваль. - Ми вживаємо заходів для того, щоб люди отримали всю можливу інформацію про профілактичні заходи, які вони мають прийняти, щоб не допустити зараження». Згідно із заявами міністра охорони здоров'я Гаїті Алекса Ларсена, йдеться про особливо небезпечноий штам холери О1, який може призвести до летального результату протягом трьох годин. При цьому, за словами голови управління охорони здоров'я країни доктора Габріеля Тімоте, лікарні в постраждалих районах - в 100 кілометрах на північ від столиці Порт-о-Пренса - повністю заповнені, й деяких пацієнтів доводиться вивозити в клініки, що знаходяться в інших районах. «Ми боялися цього з моменту землетрусу», - визнав Робін Мафуд, голова американської благодійної організації «Їжа для бідних», що готує до відправки на Гаїті антибіотики й інші необхідні вантажі. У постраждалі райони направляється додатковий контингент лікарів, а також медикаменти й питна вода. Прем'єр-міністр Канади Стівен Харпер оголосив про надання Гаїті строкової додаткової допомоги на боротьбу з епідемією в розмірі мільйона доларів.

За матеріалами Би-Би-Си

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі