Експерти: Перехід на літній і зимовий час здоров'ю не шкодить, але для економіки практично не потрібен

Поділитися
Сезонні переходи на літній і зимовий час не мають негативного впливу на здоров'я людини, вважає головний науковий співробітник інституту медико-біологічних проблем Російської академії наук (РАН) Світлана Степанова.

Сезонні переходи на літній і зимовий час не мають негативного впливу на здоров'я людини, вважає головний науковий співробітник інституту медико-біологічних проблем Російської академії наук (РАН) Світлана Степанова.

«Ніяких жахливих даних про збільшення кількості інфарктів, звернень у поліклініку, збільшення суїцидальних наслідків у період переходу на літній або зимовий час у спеціальній літературі не існує», - сказала Степанова журналістам у Москві.

При цьому вона зазначила, що іноді подібні повідомлення все ж потрапляють у пресу і формують негативне ставлення людей до сезонних тимчасових переходів.

«Негативна інформація іноді потрапляє в пресу і впливає на людей, які не є фахівцями і не можуть критично оцінити цю інформацію, підхоплюють повідомлення, тим самим формують негативне ставлення до сезонних переходів», - сказала вона.

На думку Степанової, перехід на літній і зимовий час наближає людини до природи.«Влітку світає раніше, відповідно ми встаємо раніше. Взимку, відповідно, світає пізніше, відповідно ми і встаємо пізніше», - пояснила вона.

Крім того, експерт повідомила, що для  адаптації  до зрушення на одну годину, без урахування індивідуальних варіацій, в середньому людині потрібна доба.

Тим часом заступник директора інституту географії РАН Аркадій Тишков зазначив, що економічний ефект економії електроенергії при переході на зимовий час не дуже великий.

«За останніми данними, які ми отримали від робочої групи в міністерстві енергетики РФ, економія електроенергії становить 0,1-0,3%», - сказав він. На думку Тишкова, для такої північної країни, як Росія, це особливої ролі не грає, тому що влітку у нас світло, взимку сутінки починаються вже о 16 годині.

Нагадаємо, що в неділю, 31 жовтня, Україна переходить на зимовий час. У зв'язку з цим стрілки годинника о третій годині 31 жовтня переводяться на одну годину назад.

В Україні вперше переведення стрілок годинника на літній час було проведено 1 квітня 1981 року.

Літній час - час, переведений на 1 годину вперед щодо часу,що був  прийнятий в даному часовому поясі. Вводиться в багатьох країнах улітній період з метою економії електроенергії на освітлення. У зимовий період часу «рухають» назад, повертаючись до «зимового часу». У більшості країн «зимовий час» збігається зі стандартним астрономічним часом часового поясу.

Переведення стрілок на літній час доцільний не у всіх широтах. Фактично ефективна зона переведення стрілок лежить в межах широт від 30 ° до 55 ° (у яких і розташована України).

Заступник директора з наукової роботи Інституту серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова АМН України Василь Лазоришинець вважає, що існують як психологічні, так і фізіологічні наслідки переведення годин. На його думку, вони проявляються «в тимчасовому зниженні працездатності, порушенні циклу сну і неспання» і при цьому «зачіпають велику частину населення». Він стверджує, що приблизно у 20% людей погіршується самопочуття і загострюються попередні захворювання. При цьому смертність від інфарктів у осіб, які страждають серцево-судинними захворюваннями, зростає на 70-75%.

Суперечки про доцільність переходу на літній час тривають вже кілька десятиліть.

За матеріалами "Інтерфакс-Україна", Вікіпедія

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі