Наявність собаки в будинку сприятливо впливає на імунітет у перші роки життя дитини. Діти, які проживають з собаками, рідше хворіють на застудні захворювання.
Якщо в будинку є собака, то діти першого року життя хворіють рідше, аніж діти, що ростуть в будинку де немає цих тварин. Цьому знайшли пояснення фінські вчені.
У дослідженні взяли участь 397 дітей. Спостереження за дітьми починалося на етапі плода, в третьому триместрі вагітності, і тривало протягом першого року життя. Щотижня батьки заповнювали спеціальний щоденник, в який вносили докладну інформацію про стан здоров'я своїх дітей та їхнє спілкуванні з кішками та собаками.
Після того як учені проаналізували щоденники, виявилося, що в порівнянні з дітьми, у яких не було домашніх тварин, діти, які проживали з собаками, рідше хворіли на застудні захворювання, і їм було потрібно менше антибіотиків.
Чому діти, які проживають в одному будинку з собаками, хворіють рідше, до кінця невідомо. Існує перевірена часом гіпотеза, згідно з якою імунна система дитини розвивається краще, якщо дитина піддається впливу мікроорганізмів в помірних кількостях. Занадто велика кількість мікробів точно так само, як і їхня повна відсутність, несприятлива для дитини.
На основі представленої гіпотези народилася інша гіпотеза. Її суть полягає в тому, що різні мікроби, з якими стикається дитина в перший рік свого життя, впливають на мікрофлору кишечника, захищаючи дитини як від розвитку аутоімунних захворювань, так і від алергічних реакцій.
Слід зазначити, що з плином часу перша гіпотеза зазнала деяких змін.
Зараз вважається, що впливу певної кількості мікроорганізмів недостатньо: необхідний вплив бактерій і вірусів, які змінюють мікрофлору кишечника, захищаючи дитину від алергічних реакцій та інфекцій. !zn