Ринкова капіталізація і кандидатські рейтинги

Поділитися
Ймовірність справдження політологічних прогнозів давно вже стала темою для анекдотів. Хоча й економістів у зайвій прозорливості звинуватити не можна...

Ймовірність справдження політологічних прогнозів давно вже стала темою для анекдотів. Хоча й економістів у зайвій прозорливості звинуватити не можна. Якщо, звісно, справа стосується економіки. Зате політичні прогнози, зроблені економістами, відзначаються дивовижною точністю.

Аналітики Wall-Street уже не вперше складають списки тих компаній, акції яких зростуть у ціні, якщо переможе певний кандидат, і тих, які в цьому випадку програють. Насамперед це стосується фармацевтичного, енергетичного, військово-промислового й інших секторів промисловості. Передбачається, що вартість таких акцій має змінюватися не лише після оголошення результатів виборів, а й у відповідь на кожне істотне коливання рейтингу кандидатів. Так, наприклад, акціям компаній, що займаються альтернативною енергетикою, перемога Буша принесла 16-відсоткову втрату ринкової вартості, зате тютюнові компанії одержали 13-відсоткову надбавку. Цілком природно, що представники таких компаній стають головними спонсорами виборчих кампаній «своїх» кандидатів, і зіставлення загальних сум їхніх внесків багато про що свідчить.

Однак Брайан Найт, економіст Браунівського університету, запропонував свій спосіб визначення фаворита президентської гонки. Він склав список із 70 фірм, на частку яких припадає п’ята частина загальної ринкової вартості всіх американських компаній, зареєстрованих у Wilshire 5000, акції яких котуються на найбільших американських біржах. У разі перемоги Гора 2000 року в програші виявлялася 41 компанія із цього списку, відповідно 29 компаній вигравали. Більше того, перемога Буша дістала вияв у 100 млрд. дол. ринкової капіталізації фірм-«переможниць».

Нинішня президентська кампанія характеризується приблизно таким самим економічним розкладом, що й попередня. Виняток становлять лише компанії, що спеціалізуються на високих технологіях. Їхня економічна вага у вирішенні політичних питань істотно зменшилася. І той факт, що перемога Керрі була б для них вигіднішою, робить перемогу Буша, на думку аналітиків, ще більш неминучою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі